Pětina manželství krachuje kvůli problémům v posteli!

Statistiky hovoří jasně. Rozvodem končí polovina všech českých manželství, a to z mnoha různých důvodů. K těm nejčastějším patří problémy sexuálního charakteru. A světe div se, nemohou za to ženy, ale naopak muži. Doby, kdy partnerky odmítaly milování s výmluvou na bolest hlavy, jsou ty tam. Milostného aktu se straní spíše muži.

Některým se nechce, jiní zkrátka nemohou

Je naprosto přirozené, že po několika letech manželství již partneři nemají takovou chuť na sex jako na začátku vztahu. To samo o sobě není důvodem k panice. Problém je, když se muži přestane chtít kvůli vlastní lenosti. Jednoduše zjistí, že existují i jiné a mnohem méně namáhavé způsoby, jako je například všudypřítomné porno.

Erektilní dysfunkce trápí nadpoloviční většinu starších mužů

Poměrně velká část mužů nechce o sexu ani slyšet z vážnějších důvodů. K těm nejčastějším patří porucha erekce a předčasná ejakulace. Konkrétně jde o 52 procent mužů ve věku od 35 do 60 let. K lékaři se přitom dostaví jen 15 procent.

Původcem spousty případů poruchy erekce je nesprávně fungující kardiovaskulární systém. Muži se potýkají s vysokým tlakem a zvýšenou hladinou cholesterolu.Tyto zdravotní potíže obvykle způsobuje dlouhodobý nezdravý životní styl.

Nemalá skupina mužů se vyhýbá sexu i kvůli zmíněné předčasné ejakulaci. Jedná se o 20 až 30 procent, z nichž odborníka navštíví pouze devět procent.

Pánové „to“ řeší různě

Příležitostné selhání samozřejmě není důvod k hádkám. Pokud však problémy přetrvávají, měli by je partneři zdolat společně. Pro muže je důležitá psychická podpora ženy a ujištění, že se vše nakonec vyřeší. Velmi často pomůže „pouhá“ změna životního stylu – stačí omezit alkohol, přestat kouřit a začít se zdravěji stravovat.

Poměrně dost mužů zkouší přípravky jako Kamagra. S ohledem na potenciální zdravotní rizika by užívání měla předcházet konzultace s lékařem.