Pratické doplňky a nápady do kuchyně

Vybavit kuchyňský prostor je únavný a nákladný proces. Pro vytvoření útulného, teplého a funkčního prostoru v našem domově vyžaduje komplexní přístup. To je důležité při výběru barev, praktických povrchových materiálů a moderního zařízení. Každý detail kuchyňského prostoru – celkový obraz puzzle víceúčelové místnosti. Kuchyňská linka se všemi druhy příslušenství a doplňků musí být také příjemná na pohled. Moderní a stylový design – neocenitelný přínos pro každou hostitelku.

Praktické a krásné – základní kuchyňské doplňky

Nádobí a příbory, prkénka, přihrádka na chléb, struhadla, šlehače a blades – každý detail kuchyňského prostředí vytváří pohodlné a příjemné prostředí. Je důležité, aby i obyčejný šálek čaje zapadl do atraktivního vzhledu a stylu místnosti. Většina z nás raději schovávají velké nádobí, mezi nimiž jsou hrnce a pánve do kuchyňských skříněk. Velmi populární je kuchyňský ostrůvek. Na zvláštní stojan, který je připevněn ke stropu se zavěšují na háky pánve a ploché kastroly.

Kuchyňská deska

Žádná hospodyňka se neobejde bez kuchyňské desky sloužící na řezání pokrmů. Praxe ukazuje, že pro řezání chleba, zeleniny, masa a ryby potřebujete mít různé desky. Navíc řezací základna ozdobí i vzhled interiéru kuchyňského vybavení, pokud si necháte desku vyrobit z přírodního kamene.

Dřevo a kov v moderní kuchyni

V závislosti na stylu designové kuchyně si můžete vybrat příkladně box na chléb vyrobený z plastu, dřeva, skla a dokonce i nerezové oceli. Dřevěné doplňky do kuchyně jsou nadčasové a přidají luxusní vzhled do každé kuchyně. Pro moderní interiér nebo high-tech styl se dokonale hodí model skla nebo nerezové oceli, které se stávají v poslední době velmi populární.

Kuchyňská linka ve stylu country má proutěné zdobné prvky. To může být koš a kontejnery z révy či ratanový nábytek. Jen velký proutěný ovocný talíř ve středu jídelního stolu dokonale ozdobí kuchyni, podtrhne styl místnosti.

Tip redakce: Plánujete novou kuchyň? Nechte si ji navrhnout v Autocad!

Šetříme místo

Pro většinu Čechů je problém malé kuchyně na první místě. Tradice šetřit každý čtvereční centimetr mnozí z nás absorbují na genetické úrovni. To je důvod, proč tak pečlivě volíme každý kus nábytku a bytových doplňků. Hlavním problémem kuchyňských skříněk byly vždy úhlové segmenty. Ne každý úhel v prostoru je vhodný k uložení kuchyňského náčiní. Otočné stojany vyřeší tento problém s lehkostí a grácií.