4 způsoby, jak získat peníze na podnikání

Financovat podnikání je velice těžké. Především v začátcích, kdy vám bude chtít půjčit jen málokdo. Proto vám přinášíme čtyři způsoby, jak peníze získat.

Začít úspěšně podnikat je velice obtížné. Zejména v oboru, kde je nutná velká počáteční investice. Naštěstí existují způsoby, jak vaše podnikání nakopnout už na samotném začátku. A my jsme vám je sepsali do jednoho článku.

Kontokorent i pro nováčky

Sice se nejedná o nejlepší nebankovní financování podnikání, ale v případě nenadálého výpadku příjmů může jít o dobrou pojistku. A to především na začátku podnikání, kdy potřebujete naskladnit zboží nebo zaplatit výdaje, na které zrovna nemáte peníze. Peníze na kontokorentu budete mít k dispozici s úrokem v rozmezí 5 až 17 procent. V některých případech i zdarma, pokud vypůjčené peníze vrátíte včas.

Peníze od investora

Investor je jedním z nejlepších způsobů, jak můžete rychle a téměř bez rizika nastartovat podnikání. Takovéto peníze totiž nemusíte vracet jako v bance. Investor si od vás kupuje podíl ve firmě, za nějž poté bude chtít procenta ze zisku. Pokud vám takto získané peníze pomohou ke zvýšení příjmů, jedná se o vůbec nejlepší příležitost.

P2P půjčky

Sem míří celá řada lidí, kterým už nemá kdo půjčit. Jedná se o poslední zastávku pro všechny, k nimž se obrátila zády banka i další instituce. Jde o poměrně dobré nebankovní financování podnikání, připravte se ale na vysoký úrok. Ten se v některých případech může vyšplhat i do desítek procent ročně. Před tím, než si tedy opravdu půjčíte, si radši promyslete, jestli pro vás nebude lepší některá z výše zmiňovaných možností.

Příspěvky od lidí

Investoři nemají zájem, banky ani další instituce nepůjčí a P2P platformy vás odmítají? Nevěšte hlavu, zbývá ještě jedna možnost. Crowdfunding, neboli příspěvky od lidí, vám ukážou, jak na tom opravdu jste. Jestliže máte skvělý nápad, umíte ho prodat a dobře ukázat, můžete tímto způsobem dokonale nastartovat svoji podnikatelskou pouť. Vždyť právě crowdfunding pomohl přivést na svět tisíce skvělých vychytávek, které by bez něj vůbec nevznikly.