K pevnému zdraví kapku po kapce

Kupujete si krabicové džusy v domnění, že děláte něco pro své zdraví? Pak vás zklameme. Džus musí při výrobě projít tepelnou úpravou, a tak v něm prakticky žádné vitamíny nezbývají. Někteří výrobci doplňují vitamíny do džusů uměle, ale to není nic, co bychom měli vyhledávat. Umělé vitamíny sice tělu neškodí, ale dle četných studií ani neprospívají. Kde sehnat opravdu zdravý džus? Odšťavněte si ovoce a zeleninu sami!

Pět porcí ovoce a zeleniny každý den

Nevěřili byste, o kolik lépe se můžete cítit, pokud budete mít v těle dostatek vitamínů a minerálů. Pozitivně se projeví nejen na imunitě a náladě, zlepší se také zažívání nebo stav pleti, vlasů i nehtů. Antioxidanty předcházejí stárnutí buněk a budují ochranu před vážnými onemocněními. Každé vaše jídlo by mělo být doplněno o porci ovoce a zeleniny, ale pro někoho může být takové doporučení jen velmi těžko splnitelné. Ale co kdybyste těch pět porcí vypili ve dvou sklenicích?

Klasické i netradiční šťávy na sto způsobů

Moderní šnekové odšťavňovače umožňují kombinovat mezi sebou všechny možné druhy ovoce a zeleniny. Máte chuť na klasiku v podobě mrkve a jablka nebo třeba méně obvyklý řapíkatý celer s melounem? Žádný problém.

Vertikální odšťavňovač zvládne zpracovat rozličné druhy ovoce i zeleniny během několika málo minut. Výhodou moderních přístrojů je nejen snadná obsluha, ale také jednoduchá údržba. Přístroj vás tak neodrazuje od používání.

Šnekové – vertikální odšťavňovače jsou určeny pro domácí i komerční použití, s ohledem na konkrétní model. Většina z nich si v pohodě poradí s místním a tropickým ovocem i kořenovou a listovou zeleninou.