Chcete psa? Jaká plemena jsou vhodná do rodiny

Kdy se stane, že od teoretického plánování pořízení nového mazlíčka najednou jdete venku po ulici a venčíte svého vlastního psa? Všechno začíná až jeho koupením. Nebo snad ještě o něco dříve? Co následuje po rozhodnutí, že si pořídíte čtyřnohého parťáka? A jak vybrat toho správného?

Oblíbená plemena psů do rodiny

Někdo si psa pořizuje, aby se necítil sám. Jiný naopak hledá dalšího člena rodiny pro sebe i své děti. Oba tyto případy vyžadují zcela odlišný přístup při výběru rasy. Oblíbená plemena se vyznačují příjemnou povahou a poměrně snadným výcvikem. Důležité je sledovat i nároky na pohybovou aktivitu. Vyberte si takového psa, který bude ve vašich možnostech. Do bytu jsou obecně vhodnější menší plemena a k velkému psovi patří zahrada. Zvažte i to, kolik volného času budete moci věnovat procházkám a výcviku.

dog-1414679_1280

Co všechno potřebuje pes ke spokojenému životu

Výběr plemene ale není to jediné, nad čím musíte přemýšlet. Zaměřte se i na to, zda budete schopni poskytnout psovi všechno potřebné pro spokojený a šťastný život. Bude vyžadovat neustálou péči a poměrně hodně věcí. Ještě než si nového kamaráda přivedete domů, podívejte se na pelíšky pro psy a nějaký kupte. Chybět by vám neměly ani další potřeby pro psy, jako jsou obojek, vodítko, miska, kartáč a různé hračky. Do předběžných výdajů přidejte i pravidelnou veterinární péči.

Vše, co mu dáte, vám vrátí

I když se někdy zdá, že je se psem mnoho starostí, pravdou je, že vám všechnu vynaloženou námahu vrátí láskou a oddanou věrností. Kvalitní krmivo a výživa pomohou udržet jeho optimální zdraví a fyzickou kondici. Díky tomu si s ním užijete hodně zábavy a klidně se společně zapojíte i do nějakého sportu. Když nepodceníte první kroky výběru správného plemene, je velmi pravděpodobné, že společné soužití bude příjemné a plné radostných okamžiků.