S modrou na lyžovačku do Alp? Riskujete dluhy a problémy!

Dovolenou v některém z nádherných alpských středisek máte rezervovanou, lyže nabroušené, nová bunda už má visačku dole a čeká, až si ji obléknete. „Dobrá“ kamarádka vám poradila, že se nemusíte starat o pojištění, protože jsme přeci členy EU a vy si platíte zdravotní pojistku, která v členských státech také platí. Na jednu stranu má pravdu, na stranu druhou vás taková rada může dostat do obrovských problémů.

Jen s modrou nevyjíždějte do zahraničí!

Kde je pravda? Modrá kartička znamená důkaz, že si řádně platíte zdravotní pojištění. Tím máte nárok na bezplatnou zdravotní péči jen v ČR, nikoliv za hranicemi. Tam platí, že vás bezplatně či za stejných podmínek jako místní, ošetří v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Jenže ta nejsou všude. Vše ostatní si hradíte sama. Například zásah horské služby stojí až 50 000 Kč, transport vrtulníkem i několik set tisíc, budete si platit za jídlo v nemocnici apod. Dluh tak může vyrůst až do milionových výšin. Detailněji problém popisuje tento článek.

zenacz-cz_online_ergo_cz_01

Za pár korun na den si kupujete jistotu!

Neriskujte problém, zařiďte si pojištění do zahraničí. Jeho cena není vysoká, obvykle se platí jen několik korun na den. Prohlédněte si sazby cestovního pojištění. S pojistkou si kupujete jistotu, že se o vás pojišťovna v případě problémů postará. Aby pojistka fungovala, musí být správně nastavena. Důležité je tedy si podrobně přečíst VPP pro cestovní pojištění, protože definují rozsah pojistky a pojistné limity. Ty by měly dosahovat výše 5 000 000 Kč. Co se týče podmínek, podívejte se na seznam aktivit, které si pojišťujete. Mezi rizikové sporty se například řadí free ride, sáňkování aj. Na tyto i další rizikové aktivity je třeba se připojistit.

zenacz-cz_online_ergo_cz_02

Doplňky se hodí!

Kromě klasického pojištění do zahraničí by vám měly dělat společnost ještě pojištění odpovědnosti a úrazu. Jejich cena není nijak vysoká. Například u pojišťovny Ergo a.s. je to pouhých 10 Kč na den.