V souladu s přírodou

Podzim je v plném proudu a opravdová zima se nezadržitelně blíží. V přírodě se vše ukládá ke spánku, nastává období obnovování sil, aby s novým jarem mohlo vše rozkvést v plné kráse. Naši předkové se přizpůsobovali koloběhu přírody. V zimním čase se věnovali činnostem, na které předtím nebylo kdy a které vyžadovaly určité soustředění a klid. Chodili dříve spát, jistě si také mnohé promysleli, řešili jen to, co se řešit dalo. V moderní společnosti se však přírody nikdo neptá, k čemu je vhodná doba. Nenecháváme se omezovat a jedeme pořád na plný plyn. A přiznejme si, že to skoro ani jinak nejde.

Naučte se relaxovat

Ale nejen svou intuicí, i rozumem už víme, že nepřetržitá horečná činnost se časem podepíše na našem zdraví fyzickém i psychickém. Snažíme se tedy najít v uspěchaném poklusu okamžiky, kdy vypneme a necháváme věcem volný průběh. Aktivně se věnujeme pasivnímu odpočinku ;-). Vynikající způsob takového odpočinku jsou relaxační masáže.
Masáže Ostrava centrum
Masáže Ostrava centrum
Relaxační masáž dává tělu i mysli možnost skutečně odpočívat. Masér, který se o nás stará, především uvolňuje svalové napětí. Zintenzivňuje se tím tok krve a lymfy a obnovuje energie. Tkáně se prokrví a získávají novou vitalitu.
Máme na výběr množství různých druhů relaxační masáže, ať už je to klasická masáž, při které masér pracuje především rukama a prsty, nebo třeba havajská, kdy vás masíruje hlavně předloktím a lokty. Při sedavém zaměstnání je skvělým preventivním prostředkem tzv. protimigrénová masáž. Přestože nás hlava nebolí, můžeme tuto techniku využít. Uvolňuje napětí svalů v oblasti krční páteře a šíje a předchází tak nejrůznějším problémům, jež mají původ právě v této oblasti. Většina masérů používá některé mobilizační techniky, umožňující důkladnější uvolnění nejzatěžovanějších kloubních spojení.

Tip na masážní salón v centru Ostravy

V centru Ostravy naleznete masážní salón paní Marie Markové. V Ostravě poskytuje ruční lymfatickou masáž, která je velice prospěšná našemu zdraví, zabývá se i relaxačními masážemi, klasickými masážemi, ale výjimkou není ani Havajská masáž či mobilizační techniky spojené s protimigrénovou masáží. Masáž v centru Ostravy si užijete, krásný masážní salón, skvělá atmosféra, to je přesně to, co potřebujete.

Ať už se rozhodneme pro jakoukoli formu odpočinku, uděláme pro sebe hodně. V souladu s přírodou si dopřejme obnovování sil, abychom na jaře rozkvetli v plné kráse. 🙂