Proč si dopřát farmářské produkty

Není pochyb o tom, že jsou farmářské výrobky zdraví prospěšné. Mléčné výrobky, maso, ovoce a zelenina neobsahují nežádoucí látky, a proto mají i jinou chuť. Pokud si můžete vypěstovat vlastní úrodu anebo připravit jogurt či paštiku z domácích surovin, lidé ve velkých městech vám mohou jen závidět.

Bydlíte-li na vesnici a pyšníte se zahradou se sadem, kde pěstujete ovoce a zeleninu, jste na tom o mnoho lépe, než lidé ve městě. Jablíčko utrhnuté ze stromu má zcela jinou chuť, než to koupené v supermarketu. Naštěstí existují firmy prodávající farmářské produkty.

Rozdíl poznáte již prvním soustu

Pakliže uvedeným informacím nevěříte, kupte si farmářské sýry, mléko, máslo, jogurty, maso a ovoce. Pak navštivte supermarket a kupte si tam stejné věci. Nato porovnávejte chutě. Již při prvním soustu poznáte rozdíl. Když budete nakupovat regionální potraviny u malých farmářů, podpoříte tím české potraviny. Vždyť farmářské mléko je naprosto neodolatelné a dá se přirovnat ke smetaně. Pak si z něj uděláte dokonalý puding, krupici i palačinky. Děti budou domácí výrobky milovat, a k tomu budete mít jistotu, že jim dáváte to nejlepší. Právě mléčné produkty jsou pro děti a starší jedince životně důležité.

Kde nakoupit?

Jestli vám není lhostejné, co jíte, mrkněte na internetové stránky Farma U Ivušky. Najednou se před vámi objeví pestrý sortiment, v němž neschází farmářské jogurty a sýry, mléko a mléčné nápoje, ovoce a zelenina, maso, pečivo a speciality. Vybrané věci lze vyzvednout přímo v prodejně v Táboře, kterou najdete u autobusového nádraží, nebo můžete využít rozvoz potravin Táborsko a jižní Čechy.

Blíží se čas Vánoc, kdy obdarováváme své blízké. Pojměte letošní svátky trošku jinak a udělejte tím radost celé rodině. Věnujte jim balíček zdravých potravin, díky němuž okusí pravou chuť produktů z českých regionů. Využijte rozvoz potravin v jižních Čechách a ušetříte drahocenný čas.