Jak pečovat o nehty

Kdo netouží po krásných, zdravých a silných nehtech? Nehty zdobí ženské ruce, pěstěné nehty vždy upoutají pozornost ostatních. Udělat krásné a zdravé nehty lze i doma. Stejně jako všechny části našeho těla, nehty nesmí být zanedbávány. Chcete-li nehty mít krásné a silné musíte jíst zdravě a provádět regenerační procedury.

cereal-898073_1280

Správná výživa

Dieta by měla obsahovat pokrmy s želatinou: aspik želé, polévky, želatiny, atd. důležité je i mléko, mléčné výrobky, kvasnice, sójové výrobky, celá zrna, ryby a mořské plody, stejně jako zelená zelenina, pšenice a avokádo, granulovaný vitamín H (biotin). To vše má blahodárný vliv na stav nehtů.

Nehty chrání prsty před zraněním a jsou ozdobou rukou (samozřejmě, pokud se o ně pravidelně staráte).

Průměrná délka nehtové ploténky – 15 mm. Průměrná tloušťka nehtové ploténky na rukou – 0,5 mm, nohy – 1 mm. Nehty rostou nepřetržitě, v průměru 0,1 mm za den, ale tempo růstu závisí na mnoha faktorech.

Je známo, že dětem nehty rostou rychleji. Nehty rostou rychleji ráno a odpoledne; v létě – rychleji než v zimě. Na nohou nehty rostou pomaleji než na rukou.

Na barvu, pružnost a pevnost nehtové ploténky může mít negativní dopad neustálý kontakt s vodou a čisticími prostředky. Jedině správná a pravidelná péče může zachránit zdraví nehtů.

Stav nehtů – indikátor stavu celého organismu

Mléčné bílé skvrny na nehtech ukazují na onemocnění jater nebo zranění nehtu. Křehké nehty mohou poukazovat na nesprávnou péči nebo na hypovitaminózu, stejně jako na metabolické poruchy.

Chcete-li výrazně zkrátit nehty, jsou lepší nůžky než pilník na nehty, aby se zabránilo delaminaci.

Ztužovadla pro nehty

Dokonale posiluje nehty citronová šťáva, vtírá se do nehtových otvorů. Ještě větší efekt lze dosáhnout pomocí prostředků, které obsahují citronový olej a vitamin E, má dobrou propustnost. Aplikujeme v oblasti pokožky 1-2 krát denně (ráno a večer, pokud používáte krém na ruce). Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Mykózy nehtů

Jedním z běžných problémů je mykóza – houbová choroba. Nevyléčí se přes noc – jen výsledkem dlouhého procesu. Mykóza obvykle postihuje nohy. S tímto problémem je třeba zajít za dermatologem.

Péče o nehty

Nehty je třeba vyčistit. Všude tam, kde je to možné, dvakrát denně, štětcem, otřete nehty.

Nehty potřebují výživu. Denně používejte vhodný krém – před spaním, vmasírujte krém do nehtového lůžka. Nejen vyhlazuje a zjemňuje pokožku kolem nehtů, ale i stimuluje prokrvení nehtového lůžka.

Ruce by měly být vždy řádně umyté. Na citlivé a křehké nehty použijte olej z pomerančových slupek.

Slabé nehty je třeba léčit.