Hedvábný šátek jako doplněk do vlasů i na krk. Jak jej hezky uvázat?

Snad každá žena se někdy pokusila vylepšit svůj outfit nějakým zajímavým doplňkem. Kromě kabelek, šperků a opasků jsou poměrně běžnou součástí dámských šatníků také šátky. Ne každá dáma je ale umí použít tak, aby dodaly celkovému vzhledu patřičný šmrnc. Přitom se s nimi dá prakticky kouzlit. Pojďte se podívat, jak na to.

Šátek ve vlasech efektně nahradí sponku

Jedním z možných způsobů, jak zakomponovat do outfitu dámské šátky, je jejich uvázání do vlasů. Většina z nás si při takové představě vybaví uniformu uklízečky, avšak hedvábné šátky se dají do vlasů naaranžovat mnoha způsoby, které vypadají elegantně a stylově. Nejjednodušší metodou, díky níž zároveň dosáhnete efektu delších vlasů, je zakomponování šátku do culíku. Takto upravený účes vypadá mnohem zajímavěji a elegantněji, než obyčejný culík. Stačí vám k tomu přitom udělat buď pouze dva uzly kolem gumičky a šátek nechat splývat s vlasy, nebo klasickou mašli.

Dalším oblíbeným trikem je pak použití šátku jako čelenky. Vyčešte si vlasy do vysokého culíku a sepněte je obyčejnou nevýraznou gumičkou. Šátek několikrát přeložte, aby vám vznikl úzký nebo silnější pruh podle vašich preferencí, umístěte kolem hlavy a zavažte v oblasti temene pod culíkem. Tento úvazek se perfektně hodí k letním šatům i tričku a džínům.

Styl „letuška“ nikoho neurazí

Pokud chcete něco opravdu elegantního, pak vsaďte na hedvábné šátky na krk (letuška) z e-shopu tina-moda.cz. Vzpomeňte si, jaké uniformy nosí stevardky a letušky, a uvažte si šátek stejným způsobem. Tento styl dodá celkové vizáži na serióznosti a nejlépe se hodí ke kostýmku. Pokud to není zrovna váš šálek čaje, pak můžete vyzkoušet úvazek ala kravata. K tomu budete kromě hedvábného šátku potřebovat ještě také nějakou hezkou šátkovou sponku, kterou úvazek sepnete. Takto upravený doplněk bude vynikat v kombinaci s lehkou dámskou košilí.