Jak chytře nakoupit nový nábytek do domácnosti?

Potřebujete vybavit svůj byt či rodinný dům novým nábytkem, ale chcete se chovat maximálně ekonomicky tak, aby nákupy nezruinovaly váš bankovní účet? Pak vězte, že zde jisté možnosti jsou.

Kvalita vítězí před cenou

Základní pravidlo je známé. Nikdy nekupujte příliš levný nábytek. Ano, je možné, že na tom v první chvíli vyděláte. Jenže po pár měsících, maximálně několika letech vás čeká nové nakupování. Levný nekvalitní nábytek totiž zdaleka nebude mít takovou životnost.

Z materiálů dejte přednost těm přírodním. Například dřevěný nábytek z masivu je ideální. Jeho cena dnes už není tak vysoká jako v minulosti. Zato taková dřevěná postel z masivu vydrží klidně desítky let bez viditelného opotřebení. V konečném důsledku se nákup trochu dražšího zboží jednoznačně vyplatí.

Sledujte slevy

Ať už pro nábytek zvolíte velké prodejce, mezi něž se v tuzemsku řadí třeba Sconto, případně dáte šanci menším výrobcům a obchodům, je dobré si hledět toho, zda na určité zboží nelze využít nějaké akční slevy.

Velmi oblíbené jsou třeba sconto slevy a kupóny, kdy při koupi nábytku do domácnosti můžete ušetřit desítky procent z jeho původní ceny. Takto se dají pořídit kupříkladu zmíněné dřevěné postele, ale také šatní skříně, komody, případně též sedací soupravy.

Využívejte dopravu zdarma

Ve chvíli, kdy kupujete nový nábytek, je dobré si v obchodech všímat, zda musíte platit za dopravu, případně za jakých podmínek vám obchod zboží domů doručí zdarma. Obvykle je nutné dosáhnout určité minimální výše nákupu. Proto se vyplatí nábytek pořizovat ve větším množství, na dopravě pak ušetříte mnohdy až stovky korun.

Totéž platí také o případné možnosti výměny zboží, jeho oprav apod. Vždy je dobré si důkladně prostudovat obchodní podmínky jednotlivých prodejců, u nichž nakupujete.