Pokouší se o vás jarní únava? Nedejte jí šanci!

Připadáte si unavení, vyčerpaní a celkově máte náladu pod psa? Možná za to může nechvalně známá jarní únava. Poradíme vám, jak se jí zbavit. 
Ty pocity zná snad každý. Venku krásně svítí sluníčko, všechno kvete a my bychom se nejraději zachumlali do peřin. Přepadla nás jarní únava neboli jarní blues, se kterým se mimochodem potýkali už naši předci.

Za vše mohou naše biorytmy

Za našimi potížemi stojí naše biorytmy, konkrétně přechod ze zimního období s nedostatkem slunečního svitu do jara, kdy si ho naopak začínáme vychutnávat plnými doušky. Naše tělo si na to ovšem nejdříve musí zvyknout.

Zatočte s nedostatkem energie

Jarní únava se v první řadě vyznačuje nedostatkem energie. A čeho se tělu nedostává, to mu samozřejmě musíme dodat. Nejvíce tělu v tomto smyslu posloužíme správným jídelníčkem, ale také dostatečným pohybem na čerstvém vzduchu. Každý den se věnujte nějaké aerobní aktivitě. Projeďte se na kole, nebo se vydejte alespoň na čtvrthodinovou procházku.

Začněte se otužovat

Začátky bývají krušné, nicméně konce jsou přímo úchvatné. Řeč je o studené sprše po ránu, která vás probudí víc než dvojité espresso. Začínejte ale s vlažnou vodou, kterou postupně ochlazujte, abyste svému srdíčku nezpůsobili šok. Uvidíte, že brzy se studená sprcha stane vaším každodenním ranním společníkem, bez kterého neopustíte práh svého domu.

Odlehčete svůj jídelníček

Po zimě, kdy jste si zřejmě dopřávali tučných jídel, byste svůj jídelníček měli náležitě odlehčit. Tučná jídla nahraďte těmi lehčími. Tak se potom totiž budete i cítit. Zřejmě to slyšíte ze všech stran, ale skutečnost je taková, že jarní únavy se zbavíte především dostatkem vitamínů a minerálů.

Vitamíny a minerály

Opět si začněte připravovat bohaté zeleninové saláty – čím víc ingrediencí do nich přidáte, tím lépe. Aby vám více chutnaly, nezdráhejte se je ochutit zálivkou. Každý den byste si měli dopřávat minimálně pět porcí ovoce a zeleniny, vhodné jsou i čerstvé ovocné a zeleninové šťávy či obzvláště v poslední době populární zelená smoothies – spoustu skvělých receptů najdete na internetu. Počítají se ale i speciální doplňky stravy. Vyzkoušet můžete třeba přípravek GRAVIOLA PLUS od Naturvity (k sehnání na e-shopu gigalekarna.cz) nebo přípravky s vitamínem C.
Není toho zrovna málo, že? Ale věřte, že za tu energii k životu to stojí!