Dovolená pro rodiny s dětmi – aktivita je základem klidu

Dovolená pro rodiny s dětmi nemusí člověka děsit. Žádné katastrofické scénáře, neustále ječící děti…abyste si dovolenou užili, stačí ji jen pořádně naplánovat a pro děti vymyslet obzvlášť zajímavý program. Podívejte se na pár tipů, jak zabavit ty nejmladší.

Zoologické zahrady

Typická dovolená pro rodiny s dětmi se neobejde bez návštěvy velké zoologické zahrady. Děti se naučí poznávat zvířátka, navíc poprvé uvidí zvířata naživo, která vídali pouze v knížkách.

Aquaparky

Děti milují vodu a cákání. Proto nezapomínejte na koupaliště a aquaparky, kde se děti stoprocentně vyřádí. Ruku na srdce – jistě vás aquapark nenechá chladnými a zábavu si užijete spolu s dětmi. Můžete si být jisti, že večer děti ulehnou vyčerpáním ještě před večeří.

Dovolená na kolech

Milujete jízdu na kole a dlouhé trasy? Líbí se vám představa aktivní dovolené na kolech? Pokud máte menší děti, můžete využít cyklo vozíků, které zapřáhnete za kolo. Větší děti zvládnou jízdu na vlastním kole, avšak dávejte si pozor a vybírejte délku trasy a terén tak, aby to děti zvládly.

Návštěva muzeí

Návštěva muzea nemusí být nuda. Stačí vybrat takové, které pobaví i vaše malé ratolesti – například muzeum lega, aut či panenek zaujme jistě každou malou ratolest. Děti budou celé nadšené a plny zajímavých dojmů.

Hrady a zámky

Patříte mezi milovníky hradů a zámků? Abyste děti na tuto zábavu nalákali, zahrajte si na prince a princezny. Nechte je, aby si sami vyzkoušely možnost vrátit se do dané doby. Mnoho zámků a hradů pořádá různá dobová představení, a dokonce nabízí i službu, kdy si můžete vyzkoušet historické oblečení.

Výběr místa pro vaši rodinnou dovolenou je důležitý, proto si dejte záležet – vybírejte klidné lokality, které jsou určeny právě pro rodiny s dětmi.