Jak správně čistit a udržovat vinylovou podlahu?

Vinyl patří mezi velice oblíbené materiály nejen v hudebním průmyslu. Lidé si ho oblíbili i u podlah. Jak takovou podlahu udržovat čistou a zdravou.

Z vinylu se nevyrábí jen zvukové nosiče. Velice oblíbené jsou i na poli podlah. Už několik let se drží na špici podlahových krytin. A není se čemu divit. Nejenže vypadají dobře, ale také se snadno udržují.

Čištění je snadné

Čištění vinylových podlah je poměrně snadné, i přesto byste měli dodržet určité náležitosti. Důležité je vykročit tou správnou nohou. Ihned po položení podlahy ji ošetřete vhodným přípravkem. Naneste jej nezředěný a s pomocí mokrého mopu, aby se dostal i do spojů. Přípravek pro ochranu vinylové podlahy vám pomůže udržet vysokou životnost a lesk už od prvních dní.

Jak čistit vinylovou podlahu?

Čištění vinylové podlahy se liší také podle toho, jakým způsobem ji budete umývat. Suché čištění provádějte často a pravidelně. Právě čištěním na sucho totiž zabráníte ztrátě lesku a zlikvidujete drobné nečistoty, které by jinak mohly podlahu znehodnotit. V tomto případě si bohatě vystačíte se smetákem, koštětem nebo vysavačem.

Úklidová technika Karcher vám pak pomůže s mokrým čištěním. Do toho byste se měli pustit alespoň jednou týdně. Mokrým čištěním totiž odstraníte z podlahy skvrny a nečistoty přilnuté k podlaze. Pokud byste tedy umývali s nižší frekvencí, mohlo by dojít k jejímu nenávratnému poškození. Vinylovou podlahu čistěte nejlépe dobře vyždímaným mopem.

Chraňte vaši podlahu

Aby vaše podlaha vydržela dlouho čistá a lesklá, použijte leštiče podlah Karcher v kombinaci s ochrannými prostředky. Dobře zvolený ochranný prostředek zlepšuje vlastnosti podlahy, odpuzuje nečistoty a v mnohých případech i zvyšuje lesklost. Nanesením totiž vytvoříte ochranný film, který bude chránit podlahu před zbytečným poškozením.