Představujeme Maledivy

Maledivy jsou ostrovním státem v Indickém oceánu, který tvoří 1196 ostrovů. Když se řekne Maledivy, okamžitě si můžeme představit ráj a to se vším všudy. Najdeme zde bílé písčité pláže, palmy, tyrkysově modré moře, azůrově modré nebe bez mráčku a mnoho dalšího, co nás může védst k dojmu, že je to ráj. Maledivy mají i jeden unikát a to, že jsou nejploším státem na světě a nejníže položeným státem na světě a to díky tomu, že žádné místo zde neleží více jak 2,5 m nad hladinou oceánu. Žije zde cca 350 000 obyvatel a hlavním městem je Male, kde žije více jak 100 000 obyvatel. Jako úřední jazyk je zde používána maledivština. Místní měna se nazývá maledivská rupie. Vznik samostatného státu se datuje k roku 1965, kdy Maledivy získali nezávislost na Velké Británii jako kolonie.

Co se týká náboženství, tak nejvíce obyvatel se hlásí a vyznávají takzvaný sunnitský islám. Mezi největší zdroje příjmů Malediv patří především turismus a rybolov. Proto jsou Maledivy ideálním místem pro milovníky exotické dovolené, zkoumání podmořského života a s tím spojené potápění. Místní obyvatelé jsou si moc dobře vědomi toho, kdo do země přiváží peníze a proto se zde setkáte s vlídnými a pohostinými lidmi, kteří Vás během pobytu rádi obskakují a doslova hýčkají. Maledivy se i v posledních rokách stávají stále častěji i místem pro svatebčany. Kdo by si nepřál svatbu v té pravé exotice.

Počasí :

Na Maledivách nalezneme tropiské podnebí díky své poloze na rovníku. Proto je zde po celý rok téměř konstantní počasí se stálou tropickou teplotou. Průměrná teplota tu během celého roku je 28 stupňů Celsia a fouká příjemný a jemný vánek. Střídají se zde dvě monzunové období a to období sucha, které je od prosince do března a vlhké období zde panuje od května do listopadu.

Doprava :

  • Jezdí se zde vlevo.
  • Obecné omezení rychlosti je 25 km/h. ( mnoho automobilů zde nepotkáte )

TIP:

Přečtěte si také článek o luxusní dovolené v Maledivách.