Jak se poprat s výběrem nábytku do obýváku?

V minulém století patřily do obývacího pokoje pouze sedací souprava s křesly, konferenční stolek, stěna přes celou zeď, lampa, obrazy a lustr. Dnes už vypadá tato reprezentativní místnost docela jinak. S příchodem nových trendů v bydlení si lidé pořizují jen základní kousky nábytku. Klíči k úspěchu jsou vzdušný prostor, designové dekorace a hra se světly.

Najděte si svůj styl!

Pokud si nevíte s rozmístěním nábytku a dekorací rady, vytvořte si 3D návrh, protože to není nic neobvyklého. Sami uvidíte, jaké máte možnosti. Někdo dává přednost elegantnímu stylu, kde nesmí scházet dřevěné skříně, stoly a komody v tmavším odstínu. Eleganci interiéru podpoříte tapetami a závěsy, dejte však sbohem sedacím vakům a plastovému vybavení. To se nehodí. Nikdy nemíchejte několik slohů dohromady. Mladé páry nedají dopustit na moderní sedací soupravy, konferenční stolky, osvětlení a nevšední obrazy. Do moderních pokojů padne kombinace matných a lesklých materiálů.

Barvičky, anebo romantika?

Pro všechny, kteří se nespokojí s nudným obývacím pokojem, potěší barevný směr. Inspirujte se slohem bydlení, který milovali v padesátých a sedmdesátých letech minulého století! Pořiďte si červenou pohovku, žlutou lampu a vymalujte stěny na modro. Jak si zařídit interiér? Vyzkoušejte romantický styl. Lze vyzdvihnout jemné krémové barvy s květinovými vzory, zaoblené tvary, volány, koberec s vysokým vlasem, křišťály, mašle i závěsy ze splývavé látky.

Puristický, glamour a venkovský záběr

Navštivte eshop s nábytkem Atan.cz, kde najdete pestrou paletu židlí, stolů, sedaček, skříní a komod, které se hodí do puristických obývacích pokojů. Při výběru se potěší i milovníci glamour stylu, kde panují fialová barva, lesklé vybavení a sklo. Už víte, jakým směrem se dáte? Možná se vám zalíbí jednoduchý skandinávský vzor, svěží a vzdušný venkovský způsob, koloniální či avantgardní povaha.