Dlouhodobá investice do zlata

Hledáte-li nějakou možnost dlouhodobé investice, třeba kvůli ušetření peněz na důchod, pak jistě musíte zvážit investice do zlata. Investice do zlata se jeví jako velmi rozumná možnost odkládání peněz na důchod, protože se jedná o konzervativní investici. Jedná se o jeden z velmi dobrých způsobů, jak zhodnotit peníze. Existují samozřejmě i další možnosti, leč zlato má určitý punc trvanlivosti, jelikož vysokou hodnotu v sobě uchovává po dlouhá léta.

Poměrně slušný nárůst hodnoty

V poslední dekádě bylo zaznamenáno, že hodnota zlata narůstá přibližně o osm procent za rok, což je velmi pěkné číslo. Zlato je navíc naprosto bezpečná komodita a způsob, jak investovat peníze, protože zlato se tradičně využívá jako uchovatel hodnoty. Důrazně je však třeba odmítnout tvrzení, že zlato je investice pouze pro bohaté. To totiž neodpovídá skutečnosti. Zlato si lze nakupovat po malých částech, takže zase tolik peněz najednou neutratíte.

Nakupujte od důvěryhodného obchodníka

Vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobou investici, do které vkládáte svoje úspory, musíte být přesvědčeni o poctivosti obchodníka, od něhož si zlatou kupujete. MítVíc nabízí špičkové zlaté slitky, které pochází od Švýcarské rafinérie PAMP. Jedná se o ověřený způsob, jak investovat do zlata. Zlaté slitky se prodávají o hmotnosti od jednoho gramu po jeden kilogram. Jeden gram zlata se dá pořídit asi za 1000 Kč. Koupit si lze i celou zlatou cihlu, nebo si ji můžete nakoupit postupně již od 1500 Kč za měsíc.

Zlato jako pojistka

O zlatu se hovoří jako o velmi vhodné pojistce proti nepředvídaným situacím. Každopádně je vhodné držet alespoň nějaké finance v něčem jiném, než v klasických penězích, protože nikdy nevíte, co se může stát. Sehnat se dají i zlaté slitky o váze jednoho gramu, se kterými se velmi jednoduše manipuluje, a můžete je snadno přenášet.