Kromě pronájmu sídla lze zařídit i pronájem adresy trvalého pobytu

V posledních letech se celkem hodně rozmáhají virtuální sídla. Jedná se o adresy, na nichž mají firmy oficiálně vedené sídlo, ale ve skutečnosti zde nesídlí. Výhodné je to pro ně z mnoha hledisek. Mohou tak získat lukrativní pražskou adresu, ušetří spoustu peněz, pokud nepotřebují fyzické kanceláře, poskytovatel sídla se vám postará o řadu administrativy.

A podobně je možné si zřídit také pronájem adresy trvalého pobytu.

Co je adresa trvalého pobytu?

Každý občan v ČR musí mít svou adresu trvalého pobytu, na níž je k zastižení. Sem mu chodí dopisy od úřadů apod. Každý může mít pouze jeden trvalý pobyt, může ho u nás mít i cizinec, pokud splnil podmínky.

Trvalou adresu obvykle měníme tehdy, když se stěhujeme, když se poprvé odstěhujeme od rodičů apod. Existují ale další důvody, proč byste to mohli chtít udělat.

Proč si změnit trvalý pobyt?

Možná z nějakého důvodu prostě jen nechcete mít trvalý pobyt na místě, na kterém se skutečně zdržujete. Možná se potřebujete z aktuálního bydliště odhlásit z praktických důvodů – třeba protože bydlíte u rodičů, hrozí vám exekuce a vy je nechcete ohrozit.

Důvody ovšem mohou být i mnohem prostší. Trvalý pobyt vás totiž opravňuje třeba k možnosti parkování na daném místě nebo k získání místa ve školce pro dítě. Třeba vám vyhovuje v daném místě vodit dítě do školky, protože tam pracujete, ačkoliv bydlíte v jiné části města.

Přesně pro takové situace se hodí pronájem adresy trvalého pobytu Praha.

Jak pronájem trvalého pobytu funguje v praxi?

Zase tak složitá záležitost na vyřízení to není. Dostanete Souhlas s umístěním adresy trvalého bydliště, pak zajdete na úřad a necháte si změnu zanést do všech dokladů – hlavně do občanského průkazu. Změnu bydliště nahlásíte rovněž v bance, pojišťovně a zaměstnavateli, mobilnímu operátorovi, pokud podnikáte tak na ČSSZ. A je vyřešeno.