Soukromé školky zažívají boom

Umístit předškolní ratolesti do mateřské školy může být leckde problém. Zvláště v hlavním městě. Soukromé školky Praha 9 nemusí nabízet alternativu, ale právě účelový výběr podobného zařízení. Umožňuje totiž daleko více výhod než státní a přizpůsobují se potřebám a očekáváním rodičů. Ti mohou očekávat větší komfort, profesionálnější služby, neobvyklé aktivity a i další formy vzdělávání.

Jaké zaměření vybrat?

Školku si lze vybírat podle několika kritérií, záleží, co upřednostňujete. Hlavní je, aby byla pro dítě přípravou na povinnou školní docházku, začlenilo se do kolektivu a stýkalo se se svými vrstevníky. Vlastní zaměření zařízení se pak orientuje několika směry. Někdy jde o montessori princip nebo waldorfský přístup. V lesních školkách nabízí zase zdravou stravu a dostatek pohybu. Rodiče mohou zvolit i takovou formu výuky, kde se s dětmi probírá cizí jazyk, popřípadě je ve třídě přímo pedagog, který na ně celý den mluví anglicky. Nemusí ale jít jen o jazyky, v některých institucích mají v nabídce i umělecká zaměření, jako hudba, balet, folklórní kurzy a podobně. Oproti státní mateřské škole mají rodiče jistotu, že ve třídě bude méně dětí, odborně proškolený personál se jim bude maximálně věnovat a získají spoustu zážitků navíc.

Snímek obrazovky 2017-03-17 v 11.21.40

Rodinné prostředí

Pokud hledáte, kam přihlásit své děti v metropoli, nabízí se například soukromá mateřská škola Praha 9. V rodinné atmosféře mají k dispozici pedagogický, zdravotnický i logopedický personál. Školka Prosek Praha 9 nabízí místo, kde si mohou hrát i děti se speciálními potřebami. Ve svém oboru už působí čtyřiadvacet let a mají vlastní vzdělávací program. Dokonce jsou první soukromou školkou, která byla v Česku otevřená. Děti mohou využívat koně a jízdárnu, zajít na plavání nebo tenis. Pětkrát ročně vyráží na výlety i do zahraničí, v létě k moři a v zimě na hory.