Výroba domácího mýdla je rychlá a snadná

Pokud sháníte dárek pro vaše blízké nebo kamarádku na poslední chvíli, vsaďte na voňavé domácí mýdlo. Jeho výroba rozhodně není tak náročná, jak se na první pohled může zdát. Získáte originální, a navíc praktický dárek, který nikterak nezatíží vaši peněženku.

Co budete potřebovat?

V první řadě jsou to mýdlová hmota na výrobu mýdla, forma a esenciální olej. Vše objednáte jednoduše online, neboť na internetu je hned několik obchodů, které se specializují na domácí výrobu mýdel. Co se týče mýdlové hmoty, je k dostání v transparentní podobě, s přídavkem bambuckého másla, glycerínu a kozího mléka. Pořídíte ji v rámci startovacího balíčku či v 200 g a 1 kg balení. Takto připravenou hmotu stačí jen nakrájet a ve vodní lázni nechat volně rozpustit.

Nádherné tvary díky formám na mýdlo

Formy na výrobu mýdla jsou základem dokonalých plastických tvarů. Aby se vám s nimi co nejlépe pracovalo, pořiďte si silikonové formy na mýdlo, z nichž se mýdlová hmota bez potíží vyklopí. Máte-li vše nachystáno, nic nebrání tomu, abyste se pustili do samotné výroby, jež vám nezabere víc než hodinu času. V rozehřáté mýdlové hmotě by neměla chybět vůně do mýdel. Mezi nejoblíbenější patří esenciální olej levandule, jehož vůni umocníte hrstkou levandulových květů. Nezapomeňte rovněž na pár kapek fialového barviva, které dodá mýdlu typické zbarvení. Následně směs nalijete do připravených formiček a necháte ztuhnout.

Tipy a triky

Aby byl výsledek dokonalý, neměly by se v mýdle objevit bublinky. Tomu předejdete použitím jejich odstraňovače, jímž obsah formičky postříkáte. Mýdlo ztuhne zhruba do hodiny. V této fázi je možné jeho povrch ještě dozdobit zbylými květy nebo jinými přírodninami či drobnými dekoracemi. Poté ho už jenom vyklopíte, převážete stužkou nebo zabalíte do celofánu. Velmi efektně vypadá i v organzovém sáčku. Dárek na poslední chvíli je na světě.