Udělejte si pořádek ve své hlavě

Domácnosti většiny lidí si užívají pravidelný generální úklid nejméně dvakrát ročně. Jak je na tom vaše psychika? Dostává se jí alespoň tolik pozornosti, jako poličkám s knihami a suvenýry z cest? Často pečlivě upravujeme svůj zevnějšek, ale na vnitřní nastavení zapomínáme. Přitom je to právě nastavení mysli, co určuje náš úspěch nebo neúspěch v dnešním světě.

Chcete se stát úspěšnější verzí sebe sama?

Možná jste už kdysi dávno podlehli mylnému dojmu, že vaše schopnost učit se je nedostatečná. Pokud jste tomu skutečně uvěřili, stalo se to vaší realitou. Je načase něco udělat s tím tichým, ale vytrvalým hláskem v hlavě, který stále opakuje, že je s vámi něco špatně. Dokážete totiž mnohem více, než jste si možná uměli představit. A to právě tehdy, když si ujasníte, kterým negativním myšlenkám vystavíte jasnou stopku.

Úspěšní lidé. To by mohli být třeba ti, kteří se jednoduše a rychle učí novým věcem. Souhlasíte? Jsou však tito lidé od přírody lepší nebo nadanější?

Spousta z vás během svého života uvěří ve svou nedostatečnost. Ve škole jste se možná dozvěděli, že vám to učení moc nejde. Říkali to učitelé, tak to asi bude pravda. Jenže… Co když vám zrovna nevyhovoval styl výuky. Nebo prostředí školy, osobnost učitele.

Naučte se díky správnému tréninku paměti efektivněji využívat svůj mozek v kterémkoliv věku. Stačí znát správné techniky.

Myšlenkové mapy pro snadnější orientaci 

Myšlenkové mapy jsou něco jako pořadače pro vaše myšlenky. Když se je naučíte správně používat, získáte výborný úložný systém. Kdykoliv si potom potřebujete na něco vzpomenout, sáhnete díky vytvořeným cestám a asociacím do správné kolonky.  

Myšlenkové mapy jsou formou zápisu. Ptáte se čeho? Odpovědí je, že naprosto čehokoliv. Zápis v podobě myšlenkové mapy usnadňuje pochopení a zapamatování si informací. Respektuje totiž přirozenou strukturu a asociování myšlenek.