3 rady pro výběr správného povlečení

Chcete si užívat kvalitní spánek v posteli s příjemným povlečením? V takovém případě se důkladně zaměřte na výběr těch správných kousků. V článku se dozvíte, na jakých parametrech záleží a podle čeho vybrat tu nejvhodnější variantu ložního prádla.

Kvalitní a příjemný materiál

Naprostým základem každého správně vybraného povlečení je kvalitní materiál, který bude příjemný pro kontakt s pokožkou během spánku. Nejlepší volbu představuje bavlněné povlečení. Tento přírodní materiál má totiž velmi dobré vlastnosti z pohledu prodyšnosti a absorpce přebytečné vlhkosti. Vyskytuje se také v mnoha různých úpravách, takže najdete příjemně hřejivé flanelové povlečení, ale i svěží a lehce chladivý satén pro letní měsíce.

Správné rozměry

Druhým důležitým kritériem výběru jsou správné rozměry. Aby povlečení mohlo plnit svůj účel, mělo by být akorát velké. Pečlivě si tak zjistěte, jestli máte klasické rozměry, nebo potřebujete spíše prodloužené povlečení. Jedině při správném výběru totiž povlečení nabídne přesně takové vlastnosti, jaké od něj očekáváte. Podívejte se také, jaký způsob zapínání je k dispozici. Nejjednodušší a nejpohodlnější při povlékání jsou varianty na zip či s překryvnou lištou. Klasickou verzí je zapínání na plastové knoflíky nebo patentky.

Krásný design

Když chcete nové ložní prádlo, zjistíte, že máte na výběr ze skutečně velkého množství různých designů a provedení. Snadno tak vyberete takovou barevnou variantu, která se bude hodit k vašemu zařízení. Speciální pozornost věnujte výběru dětského povlečení. Zvolte oblíbené zvířátko nebo postavičku a dítě bude mít hned větší motivaci chodit spát ve vhodný čas. A protože je nabídka plná nejrůznějších designů, vyplatí se pořídit minimálně dvě různá povlečení pro pohodlné praní a měnění podle potřeby.