Jak na výběr šatní skříně do ložnice?

Vybíráte-li domácí nábytek, je vždy nutné se ohlížet nejen na cenu, ale dát si pozor i na jeho parametry, design a materiály, z nichž je vyrobený. Platí to i pro šatní skříně, před jejichž nákupem je dobré se řídit alespoň následujícími radami.

Záleží na prostorových možnostech

V první řadě je třeba si ujasnit, kolik místa šatní skříň zabere, respektive to, jaké jsou vaše možnosti z hlediska volného prostoru v místnosti. Podle toho si totiž zvolíte, zda dát přednost volně stojícímu nábytku, nebo upřednostnit třeba vestavěnou skříň. Ta je ideální do menších ložnic, kde se musíte ohlížet na každý čtvereční metr. Výhodou vestavěných skříní je fakt, že dokážou zajistit stejný úložný prostor jako volně stojící varianty, přičemž zaberou podstatně méně místa. Jsou totiž přímo navázané na stěny místnosti, nevzniká zde žádný volný prostor, který by už dále nešel využít.

Při výběru šatní skříně je praktické si nejprve změřit výšku místnosti a šířku prostoru, kde se bude nábytek nacházet. Vyhnete se tak nepříjemné situaci, kdy šatní skříň objednáte, následně však zjistíte, že je příliš velká, případně naopak není tak vysoká a široká, jak jste si původně představovali.

Design je důležitým aspektem

Svoji roli jistě hraje i vzhled. Je vhodné volit takové řešení, které bude ladit s ostatním nábytkem v ložnici. Moderní vzhled představuje kupříkladu šatní skříň bílá, jež působí poměrně univerzálně, takže se dá kombinovat s mnoha barevnými variantami ostatního vybavení místnosti.

Chcete-li ušetřit místo a zároveň mít doma skutečně elegantní nábytek, je možné skříň kombinovat s doplňky. Typickým příkladem budiž šatní skříň se zrcadlem. Jde o efektní a zároveň efektivní řešení. Ani cenový rozdíl oproti klasickým šatním skříním není nijak výrazný.

Výběr nábytku není radno podceňovat. Uvědomte si, že vám bude sloužit klidně desítky let. Proto se v obchodech porozhlédněte velmi důkladně, než přistoupíte k nákupu konkrétního produktu. Cenově výhodné skříně se dají zakoupit hlavně v internetových obchodech, kde jsou až o desítky procent levnější nežli v kamenných prodejnách.