Černá Ostrava? Dávno ne!

Hledáte tip na zajímavý a neotřelý výlet do nějakého města, ve kterém se nebudete tísnit v davu turistů. Co taková Ostrava?

Zapomeňte na špinavou Ostravu a její průmyslový ráz, který už naštěstí patří minulosti. Třetí největší město Česka už dávno změnilo svou tvář. Město leží v tzv. Moravské bráně mezi Beskydy a Jeseníky a i přes jeho vesměs průmyslovou pověst velkou část jeho území pokrývá zeleň, ať již v podobě parků či lesů. Víte třeba, že ve městě se nacházejí tři přírodní rezervace a čtyři chráněné parky? K tomu město nabízí i bohaté kulturní vyžití. Místní divadla patří k nejlepším v Čechách, velmi prestižními institucemi jsou i tamní galerie a v hudebních klubech vystupují známí umělci z celého světa. Bohatá je i nabídka festivalů, kterým dominuje letní Colours of Ostrava. Nezapomenutelná ale může být ale i obyčejná procházka uličkami města, hradu či výhled z vyhlídkové věže. Ostrava má totiž své příběhy a ty stojí za to poznat.

Kde se ubytovat?

Pokud do vyhledávače zadáte hotel Ostrava, zřejmě vám vyskočí několik odkazů. My vám ale chceme ušetřit čas a máme proto pro vás máme tip na skvělý luxusní stylový hotel Jan Maria s velmi výhodnou strategickou polohou. Hotel se nachází jen pár minut jízdy autem od centra, v blízkosti nově otevřeného nákupního střediska Nová Karolína, Slezskoostravského hradu, ostravské zoologické zahrady, výstaviště a věhlasné Stodolní ulice. Všechna ostravská lákadla zkrátka budete mít na dosah. Poloha však není jedinou předností hotelu. Poté, co se ve městě náležitě kulturně a společensky vyžijete, můžete se začít vyžívat sportovně a relaxačně. V hotelu najdete i profesionálně vybavené fitness centrum a 4 dráhový bowling! Infrasauna a whirpool už jsou takovou třešničkou na dortu. Součástí hotelu je i skvělá restaurace Ostrava, kde výborně vaří. Samozřejmě z výhradně regionálních a zdravých surovin a za použití těch nejmodernějších technologií. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení a parkování zdarma. V hotelu se určitě dobře vyspíte, najíte a ráno se opět budete moci vydat do víru velkoměsta.