Včasnou péčí o nohy odvrátíte obtíže přecházející v chronická onemocnění

Zborcená nožní klenba, revmatismus i časté bolesti v patě jsou nejčastějšími důvody, proč si lidé pořizují speciální obuv nebo ortopedické vložky do bot. Pokud nenavštíví lékaře, nemá cenu se do nákupu zdravotních bot pouštět. Specialista dokáže posoudit, jaké boty jsou vhodné na doma, pro sport, případně některé z druhů obuvi absolutně zakáže. Ovšem pořízením vhodných bot lze těmto nepříjemným potíží úspěšně čelit, dokonce je i zcela odvrátit.

Zdravotnická obuv pomáhá malým dětem, dospělým i těžce pracujícím lidem

Nohy, potažmo chodidla jsou vedle smyslů nejvíce používanými částmi těla již od útlého věku. Proto není divu, že bez příkladné péče nám nohy, chodidla, kotníky, klouby, šlachy mohou velice brzo zcela vypovědět službu. Proto je třeba se o nohy (stejně jako o celkově dobrý stav našeho organismu) patřičně starat. Dětem kupujeme vždy nové botičky – neopotřebené, neošoupané – tak, aby se jim jejich malé nožky dokázaly správně vyvíjet. Zdravotní obuv je důležitým pomocníkem i dospívající mládeži a dospělým. Sandály pro běžnou chůzi, zdravotní pantofle, pracovní boty i odpočinková obuv se dají pořídit se skvělým designem a stoprocentním účinkem. Unavené nohy osob pracujících na pozicích, v nichž se dlouhé hodiny stojí nebo chodí (číšníci, kuchaři, prodavačky, listonošky), sedí (řidiči kamionů, administrativní síla), ale i těžce manuálně pracuje, ocení speciální obuv určenou právě pro způsob jejich práce.

zdravotní obuv 519
Dámská zdravotní obuv

Myslete na prevenci, dokud je čas

Zdravotní obuv dámská, pánská a dětská je koncipována tak, aby co nejlépe padla na nohu, vložky krásně formovaly chodidlo a daly mu při dlouhodobém pohybu či monotónní práci ulevit. Vhodnou obuví se může předejít vzniku křečových žil, zánětům Achillových šlach, bolestem kloubů, zad a hlavy. Nesprávné držení těla, jež je závislé i na typu podrážek bot, ovlivňuje spousty funkcí organismu. Skřípnuté nervy, nesprávné držení těla a jednotvárné pohyby dají základ nenápadným zdravotním obtížím, z nichž se časem vyklubou špatně řešitelná chronická onemocnění.