Koupelí k psychické pohodě, kráse a zdraví

Každý z nás jistě zná ten úžasný pocit klidu, který mu navodí ponoření se do vany teplé vody. Tento klid ještě znásobí pár kapek esenciálních nebo speciálně namíchaných rostlinných olejů- o to je naše chvíle zasloužené relaxace ještě účinnější.

Koupel podle ájurvédy

Ne náhodou patří koupel v ájurvédě, v jakožto tradičním indickém léčebném systému, k důležitým procedurám a měli bychom si ji nebo sprchu dopřát aspoň jednou denně. Kůže je totiž vylučovací orgán a potřebuje pravidelné čištění, aby zůstala zdravá a svěží. Například rychlá studená sprcha v horkém počasí dokáže osvěžit tělo i mysl, ale také podpoří chuť k jídlu. Za chladného počasí se naopak nedoporučuje koupel v příliš teplé vodě. Horká koupel z těla odplavuje minerály, které jsou pro nás v zimě důležité.  A další rada pro krásné vlasy a silné vlasové kořínky. Prospívá jim mytí ve vlažné až studené vodě!

foto_článek2_Service Plants_Rose-Gold-

Co dalšího radí ájurvéda

Nikdy nemyjte kůži mýdly. Pokud se jich nemůžete vzdát, kupujte přírodní nebo ájurvédská. Teď si jistě říkáte, čím se mám tedy mýt, když ne mýdlem? Hned vám to prozradím. Udělejte si pastu z mouky (samozřejmě čím kvalitnější mouka, tím lépe pro pokožku). Pastu můžete vyrobit smícháním mouky z vodou nebo s mlékem, které pokožku zvlhčí a změkčí. Pokud máte suchou pokožku, přidejte do pasty kvalitní olej. Další alternativou je mytí pokožky oleji s bylinným peelingem. Vmasírovaný olej do pokožky rozpouští mastnotu a váže na sebe nečistoty a bylinky slouží jako tělový peeling. V ájurvédě se používá olejování těla již od narození. Zajistí nejen krásnou pokožku a zpomalí proces stárnutí, ale také slouží k detoxikaci, omlazení a vyživení celého organizmu. Zaujaly vás oleje a chcete si je vyzkoušet na vaši pokožku? Doporučuji na nich nešetřit a zakoupit si skutečně kvalitní olej, který můžete používat jako péči pro pokožku těla a obličeje i k regeneraci vašich vlasů. Prohlédněte si nabídku internetového obchodu naturale.cz a jistě si vyberete pro vás ten nejvhodnější.

foto_článek2_Ájurvédský bio madlový olej se santalem 100 ml

Pár dalších tipů

A v neposlední řadě pár tipů na báječnou relaxační koupel, která třeba zpříjemní vaše nedělní ráno. Vy pak celý den prožijete ve správném svátečním naladění:)!

  • Přidejte si do koupele mléko, nejlépe v bio kvalitě a trochu medu. Mléko je bohaté na živiny a obsahuje kyselinu mléčnou, která účinně odstraňuje odumřelé buňky a regeneruje pokožku. Med pokožku vyživuje, dodává jí svěžest a sametovou hebkost. Navozuje pocit pohody a celkového uvolnění.
  • Jindy zase můžete přidat kurkumu s trochou kvalitního oleje. Kurkuma je přírodní antibiotikum s protibakteriálním a protivirovým účinkem. Chrání pokožku před akné a jinými kožními problémy. Reguluje také činnost mazových žláz a zlepšuje prokrvení. Olej pokožku hydratuje a zjemňuje.

Tak co? Už víte, jak naložit s chvílí volna? To je dobře, protože to nejlepší, co pro své tělo a psychiku můžete udělat, je NALOŽIT SE DO VANY a všechno ze sebe smýt:). Užijte si to!

One thought on “Koupelí k psychické pohodě, kráse a zdraví

  1. Pravidelne sa kúpem v tomto oleji. mLadšiu , pružnejšiu pokožku a kamarátka mi doporúčila aj pre vnútorné zdravie výrobky GOJI

Comments are closed.