Rohové lavice – ideální nábytek do kuchyně

Máte někdy pocit, že je u vás v rodině stolování za trest? Mačkáte se u stolu jako sardinky? Pořiďte si rohovou lavici. Namítáte, že už jsou rohové lavice vyšlé z módy? Opak je pravdou. Právě zažívají svůj velký návrat. Lidé si totiž uvědomili, jak jsou praktické. Někdo prahne po supermoderním bydlení, ale nehledí na užitečnou stránku věci. K čemu jsou nám poslední výstřelky módy světa nábytku, když se na nich nedá ani pořádně sedět? Odpovězte si sami.

Zdroj: Dona-shop.cz
Zdroj: Dona-shop.cz

Prostor je klíč k úspěchu

Ne všichni mají takové štěstí a bydlí v rodinném domě s velkou kuchyní či jídelnou. Rohové lavice se hodí do prostornějších místností, ale především do malých panelákových bytů. Co si budeme nalhávat. Židle škrábou linoleum či plovoucí podlahu, musejí se zasouvat a vysouvat, časem se rozvržou. Rohové lavice stojí stále na svém místě a vydrží po dlouhá léta zcela nedotčené. Vše samozřejmě záleží na materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. To samé lze říci o potahovém materiálu. Rohové lavice nabízejí posezení pro více lidí. Když máte početnější rodinu anebo vítáte často návštěvy, máte místo na sezení vyřešeno.

Zdroj: Dona-shop.cz
Zdroj: Dona-shop.cz

Skvělý design nelze popřít

Plánujete nákup rohové lavice? Dejte přednost modelům s úložným prostorem. Toto místo upotřebíte k uložení věcí, které nemusejí být pořád na očích. Modernější produkty se pyšní také zasouvacím boxem a výsuvným šuplíkem v rozličných velikostech. Rohové lavice se vyrábějí většinou ze dřeva, borovice, olše, buku, ale také z laminované dřevotřískové desky. Velkou pozornost věnujte potahovému materiálu. Dnes se lidé přiklánějí k textilii anebo umělé kůži. Faktem je, že eko kůže se mnohem lépe udržuje v čistotě. Některé rohové lavice jsou čalouněné jen částečně, jiné jsou potažené látkou kompletně. Sedáky a opěráky bývají vyplněny polyuretanovou pěnou.