Úklid po bujarém večírku? Žádný problém!

Oslava narozenin, svátku nebo nového místa je skvělý důvod k tomu, potkat se se všemi milými přáteli, se kterými opravdu chcete tento významný den oslavit. Přípravy zahrnují výzdobu interiéru, zařízení skvělého jídla a pití, ale také následný úklid. Nejotravnější část večírku! Poradíme vám, jak ji mít rychle za sebou!

Při přípravě večírku myslete nejen na to, aby se vaši hosté cítili dobře, ale buďte o krok na před a už teď si naplánujte jeho úklid. Čím praktičtěji budete myslet, tím rychleji se zbavíte nepořádku. Nakupte si čisticí prostředky, dostatečné množství pytlů na odpadky, mop i vysavač mějte v perfektním stavu!

Efektivní a praktické věci

Atmosféra večírku by měla být nezapomenutelná. Ale proto není potřeba používat broušené skleničky, porcelánové talířky ani stříbrné příbory. V dnešní době můžete v obchodě sehnat velmi efektivní a nápadité jednorázové nádobí. Ideální jsou papírové nebo plastové talířky. Vyhněte se však takovému vzhledu, který připomíná levné festivalové nádobí, na kterém se nejčastěji nosí klobása s hořčicí. Ideální je jednoduchý vzor nebo jednobarevný vzhled. Při nákupu si dejte pozor, aby se talířky snadno nepromastily.

Příbory můžete nakoupit buď z odolného plastu, který se prodává v nejrůznějším barevném provedení, ale také ve velmi efektivní stříbrné a zlaté barvě. Kromě plastu jsou k dostání také příbory z borovicového nebo břízového dřeva. Napichovátka na jednohubky mohou být buď plastová nebo vyrobená z bambusu.

Zničení látkového ubrusu předejdete tak, že použijete papírovou variantu. K dostání jsou jednobarevné varianty, ale také ty vzorované. Pořizovací cena není nijak závratná, takže vás jeho zničení nebude mrzet. Navíc vám na něm vaši hosté mohou nechat osobité vzkazy, nad kterými se ráno jistě pobavíte.

Jak rychle uklidit

Pokud u vás přátelé zůstali přes noc, nestyďte se je požádat o pomoc při úklidu. Rozdělte mezi ně jednotlivé činnosti a za dvě hodinky máte hotovo. Připravte jim pytle na odpadky, do kterých budou sklízet sklo, papír a směsný odpad a ukažte jim místo, kam mají poté pytle odložit.

Vy se můžete vrhnout na vytírání a vysávání. Vysavačem jednoduše odstraníte drobky a nečistoty z čalouněného nábytku, do kterého patří gauč i křesla. Nečistoty ze stolu, pracovní desky a dalších prostor smeťte na zem a vysajte. Pro lepší efekt ji umyjte Diavou mýdlovým čističem, který je vhodný na čištění všech druhů podlah: laminátu, linolea, dlažby, mramoru, korku a dalších. Po umytí si užijete osvěžující citrusovou vůni. Nakonec stačí pokoj, ve kterém byla párty, vyvětrat a můžete si užívat pohodu třeba při sledování oblíbeného filmu.