Narozeniny za dveřmi a inspirace v nedohlednu. Darovat můžete zážitek, například vyhlídkové lety

Přijít s netradičním dárkem pro své blízké v době, kdy se oceňují spíše praktické věci, může být větším a větším oříškem. Malou inspiraci můžete načerpat například tím, že jim věnujete zážitek. Od ochutnávek různých kuchyní, po welness víkendy, někomu mohou udělat radost ale i vyhlídkové lety. Ty mohou probíhat v letounu, ve vrtulníku a pro náročnější a divočejší povahy existují i akrobatické lety. Ty jsou určeny pouze jednotlivcům, oproti tomu vyhlídkové lety vrtulníkem a letounek mohou absolvovat i například čtyři osoby naráz.

Pro snílky, kteří si sami sebe někdy představovali v roli pilota, je vhodný kurz „pilotem na zkoušku“. Nejedná se v tomto případě o běžné vyhlídkové lety, účastník má možnost vyzkoušet si sám pilotování letounu nebo vrtulníku.

Cena pro vyhlídkové lety

Vyhlídkové lety se liší podle příslušné společnosti, která je pořádá. Pro představu se ale jejich ceny pohybují kolem 4.000 Kč pro jednu osobu za 20 minut letu a pro čtyři osoby je to zhruba 10.000 Kč.

Pokud máte v rodině někoho blízkého, kdo by rád vyzkoušel pilotování osobně, existují i programy jako například Pilotem na zkoušku. Může se ho zúčastnit i více osob najednou, maximální počet na jeden den se však pohybuje kolem osmi osob na den. Nejprve se seznámíte krátce s letištěm, absolvujete předletovou přípravu s instruktorem a při pilotování vrtulníků si vyzkoušíte na vlastní kůži přímočarý let, zatáčky nebo let po okruhu a nakonec i přistání.