Dieta s kysaným zelím

Kysané zelí obsahuje mnoho vitamínů a omezuje chuť k jídlu, a proto je ideálním společníkem při hubnutí.

Úbytek váhy

– 4 kg měsíc

Princip diety s kysaným zelím

Asi pro vás bude překvapením, že kysané zelí může při hubnutí fungovat mnohem lépe než některé drahé doplňky stravy. Zelí je cenově dostupný spalovač tuků, má protirakovinné účinky a pokud vám nevadí jeho chuť, rozhodně byste neměli přehlédnout speciální dietu s kysaným zelím, která se drží celkem 5 dní a skvěle detoxikuje organismus.

Zelí obsahuje vitamín B12 a železo, což v praxi znamená, že významně podporuje krvetvorbu a pomáhá tak eliminovat množství škodlivých látek ve vašem těle. V zelí obsažená vláknina zase snadno zasytí a odbourává cholesterol, pokud si tedy zelí nedáváte za doprovodu pečené kachny a několika knedlíků.

Při držení diety s kysaným zelím nebudete trpět hlady, protože celý režim je založen na dostatečném množství potravivy, zelí pouze plní jednu z většinových složek dvou pokrmů, které během dne konzumujete jako hlavní jídla.

Co jíst při dietě?

Při dietě s kysaným zelím je nejlepší jíst zelí, které je čerstvě vytaženo přímo ze sudu. Právě nepasterizované zelí má pro tělo a potažmo i celé hubnutí totiž největší přínos. Proč? Obsahuje mléčné bakterie podporující regeneraci celé střevní flóry. Její správné fungování je důležitým předpokladem odstraňování přebytečných kil.

Během diety konzumujete dvě hlavní jídla připravená z kysaného zelí, ale to neznamená, že nejíte další jídla, ostatně veškeré podrobnosti najdete v přiloženém jídelníčku.

Ukázkový jídelníček

Snídaně: Plátek tmavého chleba s rajčátkem a plátkem nízkotučného sýra
Svačina: Jablko
Oběd: Salát z 200 gramů zelí se 3 lžícemi jogurtu, karotkou, 40 g šunky a vejcem
Svačina: Dušená zeleninka
Večeře: V troubě pečené bramborové placky s 200 g kysaného zelí

Výhody a nevýhody

Hlavní výhodou diety s kysaným zelím je relativně velký přísun jídel i během držení diety a složení samotného zelí. I pokud byste nezhubli, měla konzumace většího množství zelí poizitivní vliv na vaše zdraví. Negativem je pak skutečnost, že po zelí se může člověk cítit hodně nafouklý.

Praktický tip

Zkuste si kysané zelí obstarat doopravdy čerstvé, výsledek celého vašeho snažení pak bude ještě lepší. Pokud vás dieta s kysaným zelím nezaujala, další diety jsou také tady: http://sjidelnicek.cz/diety-na-hubnuti/