Jaký vliv má spánek na nachlazení a chřipku?

O tom, že bychom žádné onemocnění dýchacích cest neměli přecházet, jste už jistě slyšeli. V poslední době se však ukazuje, že doba strávená v posteli, má na naše zdraví větší vliv, než by se mohlo zdát.

Pojďme se například podívat na to, kdy se nejvíce projevují obtíže, související s kašlem a bolestí v krku. Výzkumy prokázaly, že bez ohledu na druh onemocnění, je bolest v krku během nachlazení a chřipky největší zvláště ráno po probuzení nebo večer před spaním.

Potlačovaná bolest jako problém

Už tušíte, kde je problém? Správně, jde o ty části dne, ve kterých máme opravdu čas se uvolnit a vnímat své tělo. Zaměříme se na příznaky onemocnění více, a o to intenzivněji je pociťujeme. Bolest, kterou se nám předtím povedlo potlačit, se tak ještě zhorší. Intenzivněji pak polykáme, kašleme, odkašláváme – výsledné poškození tak ještě prohlubujeme. Léčba trvá déle a snadno naskočíme do pověstného chřipkového kolotoče.

Ovšem už tři až čtyři hodny spánku navíc, které si dopřejeme oproti normálu, mohou našemu zdraví výrazně prospět. Mělo by jít ideálně o šlofíky během dne a ne prodloužené noční spaní. To může celý problém ještě zhoršit. A jak se při čekání na zasloužený odpočinek neukousat v posteli nudou?

Odpočinek je důležitý – jakýkoliv

Nezáleží na tom, jak obvykle trávíte svůj volný čas. Při nemoci vám může úlevu přinést i obyčejné sledování televize, které vám zpříjemní dny, trávené v posteli. Vyzkoušejte třeba novou LT-1900 LED A130B od Oravy. Překvapí vás v mnoha ohledech:

· energetická třída A +

· 2x USB

· vysoký kontrast a nízká odezva

· široký zorný úhel

· sluchátkový výstup

· CI + slot

· 1000 stránkový teletext

· 10 000 předvoleb

· PVR Ready (funkce nahrávání)

· LAN připojení

· internetový prohlížeč

· Wi-Fi

· funkce Netflix

Takže pokud už musíte své volno trávit v posteli, zpříjemněte si ho co nejvíce. Jak jsme psali výše, rozhodně nepůjde o ztracený čas.