Co je loutkové divadlo a proč si ho zamilují i vaše děti

Přestože loutkové divadlo existuje několik staletí, stále má ojedinělé kouzlo, jemuž podlehnou mnohdy i dnešní děti zaslepené technologiemi. S prvními loutkami se hrálo ve starověké Indii a Číně, postupně se však dostaly i do všech koutů světa včetně České republiky. Prvně se jednalo o loutky na niti či hůlce, postupně však začaly vznikat závěsné varianty (takzvané marionety). V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste měli loutkové divadlo pořídit i svým ratolestem domů.

Pokud vaše dítě chodí do školky, zřejmě se už s loutkovým divadlem setkalo. Spousta mateřských školek si totiž zve loutkáře, aby zahráli dětem známé pohádky, jako O červené karkulce či O Smolíčkovi.

Loutkové divadlo pořídíte i domů

Jestliže jste doma vytvořila nějaké loutky a z krabice kulisu, je to určitě dobrý začátek. Často jsou však děti náročné a prahnou po skutečném loutkovém divadle, ale nemusíte věšet hlavu, neboť se dá zakoupit papírové divadlo včetně loutek a dalších prvků. Dokupovat pak můžete postupně různé pohádky z loutkového divadla. Jelikož je dětská fantazie nekonečná, mnohdy spojí klidně i děje ze dvou pohádek, a potom vzniká zase něco nového. Nemyslíte, že je lepší, když vám zahrají něco s loutkami, než když sedí u počítače či s tabletem v ruce?

Známí loutkáři

Život vašich ratolestí je nevyzpytatelný a třeba se váš syn zhlédne v Matějovi Kopeckém, jenž vytvořil postavu Kašpárka, vaše dcera zase ve dvojici Josefa Skupa a Miloše Kirschnera, kteří stojí za loutkami Spejbla a Hurvínka. Potom se vaše děti stanou členy Mezinárodní loutkářské unie a budou cestovat po celém světě se svými představeními.

Podívejte se tedy do internetového obchodu Kufrik.cz, jenž se specializuje na prodej loutkového divadla. V jeho nabídce najdete loutkové divadlo Marionetino, které je vhodné pro děti od tří let.