Ostrava, město, jež láká na svou hornickou kulturu

Ostrava, město s velkou duší, opěvována i zavrhována pro svou průmyslovou historii. Dnes, kdy je většina dolů již pozavírána, našla Ostrava konečně svůj nový směr a začala lákat návštěvníky na své kulturní dědictví. I proslulý ostravský festival poutá fanoušky svým místem konání v srdci industriální Ostravy v Dolních Vítkovicích. Ať už se rozhodnete navštívit toto krásné město z důvodů rekreačních, vzdělávacích, zábavních nebo pracovních, bydlete v něm stylově. A jaké je stylové ubytování po Ostravsku? No přeci na šachtě.

Jak se z šachty stane čtyřhvězdičkový hotel

Luxusní hotel Jan Maria Ostrava vznikl po rozsáhlé rekonstrukci v areálu bývalé šachty téhož jména. Hotel a jeho vybavení je zcela moderní, genius loci je však zachován cihlovou fasádou typickou pro důlní průmyslové objekty. Dekorace hotelu připomínají staré časy, jeho vybavení však nikoli. Samozřejmostí každého pokoje je připojení k Wi-Fi, kabelová televize, minibar, vlasový vysoušeč, a některé pokoje mají i vlastní klimatizaci. Ceny pokojů jsou vždy včetně snídaně, která probíhá formou bufetu. Hotel Jan Maria Ostrava pro své hosty připravil i sportovní a wellness vyžití. Během pobytu můžete využít tenisových kurtů, bowlingu, nebo se uvolnit při masážích či v sauně.

Hotel Jan Maria láká na svou gastronomii

Čtyřhvězdičkový hotel Ostrava si podmanil své hosty skvělou gastronomií, která se stala jedním z důvodů jejich opětovných návštěv. Při rezervaci pokoje si lze objednat i sezónní degustační menu, které vřele doporučuji. Tým šéfkuchařů je složen ze zkušených kuchtíků, kteří vařili pro restaurace s označením Michelin. Luxusní restaurace Ostrava je vybudována ve sklepních prostorách. Design restaurace je jednoduchý a orientovaný na hornické dědictví tohoto místa. Vzhledem k rozlehlosti místa restaurace nabízí salónek i sklípek pro soukromé účely. Ubytování poblíž centra Ostravy v hotelu Jan Maria je tedy i ideální pro konání firemních akcí, meetingů, večírků i třídních srazů. Firemní akce Ostrava dostanou zcela jiný rozměr při soukromé ochutnávce vín.