Blýskněte se: Trendy mezi šperky pro podzim 2017

Podzimní trendy mezi šperky se nesou ve stejných kontrastech jako podzimní počasí. Této sezóně kraluje ultimátní minimalismus na jedné straně a okázalá extravagance na straně druhé. Podmaní si svým leskem i vaše srdce?

Minimalistický evergreen

Minimalistické šperky jsou doplňky, které z módy zkrátka nevyjdou. Navíc se dají velice snadno kombinovat s nejžhavějšími výstřelky sezóny. Letošní podzim si však pohrává i se samotnou čistotou tohoto stylu. Okouzlujícího efektu snadno docílíte třeba kombinací barevných kovů. Odvažte se ozvláštnit zlaté snubní prsteny stříbrnými kousky, vrstvěte řetízky v různých délkách. Zapomeňte na poučku, že se kovy nemají míchat. Opak jest pravdou! Po letech se rovněž vrací do módy jemné zlaté kruhy s větším průměrem.

Talismany, mystické motivy

V designu s přehledem vedou motivy s rouškou tajemna. Proměňte se pro tuto seznu v éterickou bohémku. Ozdobte se náhrdelníkem s motivem stromu života, ruky Fatimy či symbolem iluminátů, vše je dovoleno. K těmto designům sedí přírodní materiály i pestré barevné textilie, na kterých mohou symboly viset, stejně jako barevné korálky všemožných velikostí v odstínech červené, žluté, zelené i hnědé.

Okázalost, glamour, extravagance

Na své si letos přijdou milovnice extravagantních doplňků. Trend se nejsilněji vtiskl do podoby kovových náušnic a náhrdelníků. Pořiďte si stříbrné náušnice, které vám budou spadat až na šíji, krk si ozdobte širokým náhrdelníkem s ozdobnými blýskavými kameny či s velkým přívěskem s motivem písmene. Šperky mohou hrát barvami, mohou mít starožitný nádech, ale hlavně – musí být nepřehlédnutelné!

Inspirace z podmořského světa

Léto zanechalo svou módní stopu ve světě šperků v podobě motivů inspirovaných uchvacující podmořskou říší. Vsaďte tedy na perleť, mušle, modře a zeleně zbarvené drahokamy. Zkrátka na jakýkoliv šperk, v němž byste se ochotně vydala na procházku podél pobřeží, na plážový večírek či na plavbu na širé moře.