Dokonalá kuchyně? Na míru!

Nic nesplní vaše požadavky lépe než věc vytvořená vám přímo „na tělo“. Stejně je to i s vybavením bytu, především kuchyněmi. Linka sériově vyráběná nikdy nepadne právě do vaší kuchyně tak dobře jako nějaká, kterou si vytvoříte podle vlastních snů. Nebo se k těmto snům alespoň těsně přiblížíte.

Boom nábytku na míru

Podobně jako vestavěné skříně, i kuchyňské linky a další nábytek na míru zažívají velký boom. V kuchyni trávíme spoustu času, proto by měla vyhovovat funkčně i designově. Hlavně v menším bytě musíme využít smysluplně každý centimetr místa. Ve velké místnosti se zase můžeme vyřádit a nemusíme tolik myslet na úložný prostor.

Je libo kuchyňský ostrůvek?

Spousta prvků v kuchyni je funkčních i hezkých zároveň. Třeba takový ostrůvek uprostřed kuchyně. Ten se dá využít k vaření, chystání jídla i stolování. Do jeho úložných prostor dáme spoustu věcí a zároveň bude vypadat stylově.

Design je důležitý

Praktičnost nesmí být vše, mysleme i na barevné a stylové sladění prvků. Harmonické uspořádání nábytku a dekorací působí příjemně na psychiku, proto tuto stránku nezanedbejme. Není to ostatně nutné, i levnější kuchyně mohou být krásné. Pokud chceme kvalitu, pouvažujeme o masivu. Taková linka vydrží po desetiletí. Ani MDF desky ale nemusí být špatnou volbou.

I do atypických bytů

Máte atypický nebo velmi malý byt? Kuchyně navržená a vytvořená na míru bude nejlepším řešením vaší situace. Nestane se, že zůstane zbytečných pár centimetrů u zdi volných a vám se tam bude pouze hromadit prach, využijete prostor až ke stropu a zároveň budete mít všechno po ruce tak, jak vám vyhovuje.

Využijte každý centimetr

V malých kuchyních se doporučuje využít i roh kuchyňské linky, třeba jako výklopný systém se spoustou úložného místa. Nebudete muset „lézt“ do hlubin skříňky a něco tam hledat. Podobně praktická je třeba skříňka nad digestoří plná kořenek.

Není to rozmar?

Kuchyně na míru do nového nebo rekonstruovaného bydlení není rozhodně zbytečným přepychem nebo rozmarem. Někdy je to nutnost a taky chytrá volba. Navíc kvalitní kuchyně se stává dobrou investicí ve vlastním bydlením. Měnit za pár let linku jsou zbytečně vyhozené peníze, a to nemluvíme o námaze, kterou vás to bude stát.

Kdo vám kuchyni zhotoví

Dobře si vyberte, kdo vám vaši kuchyni zhotoví. V rozhodování vám pomohou různé recenze a také kuchyně fotogalerie, kde si budete moct prohlédnout už zrealizované interiéry. Uděláte si představu, co od dané firmy můžete čekat, a rozhodnete se nejen podle finanční nabídky. Návrh můžete mít vlastní, nebo pak od architekta (ten používá profesionální program na kreslení). Dá se pozměnit vámi vytvořený amatérský návrh k vaší spokojenosti a s úpravami odborníka tak, aby vše vytvořilo funkční celek. Inspirovat se můžete již hotovými kuchyněmi.