Krbové vložky s výměníkem zajistí teplo domova

V poslední době se roztrhl pytel s nabídkami nejrůznějšího způsobu vytápění. Absolutním hitem jsou krbové vložky s výměníkem na teplou vodu. Za zmínku stojí možnost propojení s topným systémem, podlahové topení, bojler, akumulační nádrž i napojení na jednotlivá topení v pokojích. Určitě zaujme nabídka zajímavých tvarů, třeba i s prosklením. Nezanedbatelnými prioritami jsou velikost a typ.

Jak vybrat ideální krbové vložky s výměníkem?

Zvolit nejlepší a nejúčinnější krbovou vložku s výměníkem není legrace. Jen zkušený kamnář či specialita v oboru určí, která varianta je prostě na jedničku. Zpravidla bychom se měli řídit hned několika parametry. Ihned na začátku byste se měli rozhodnout, zda budete užívat krb pouze okrajově anebo na vytápění nízkoenergetického domu. Otevřený krb nabízí sice přímý kontakt s ohněm, ale to je snad jediná výhoda. Jinak počítejte s nízkou účinností, vysokou prašností a vyšším nebezpečím požáru. Krbová vložka slibuje úsporu dřeva, vysokou účinnost, nízkou prašnost a kouřivost či možnost vytápění okolních místností.

600

Velký problém je výkon

Mnoho lidí si neví rady s výkonností krbové vložky. Výkon je odvozen od velikosti místnosti s krbem. Záleží také na rozměrech dalších pokojů, které chceme vytápět. V neposlední řadě je nutno zohlednit průměr komína. Často se zapomíná na možnost zakoupení vložky s klasickým otevíráním či variantou vysunování nahoru. Rovněž lze pořídit krbové vložky dvouplášťové a teplovodní. Většina majitelů nemovitostí si neví rady s tím, zda připojit produkt k teplovodnímu vytápění. Šikovní muži si mohou krbovou vložku obestavět svépomocí, ale věřte, že odborná firma zajistí všechny práce nejlépe. Nevíte si rady ohledně krbové vložky s výměníkem? Kontaktujte specialisty KRBY MORAVA s. r. o. Těšte se na profesionální přístup, pestrou nabídku výrobků a skvělé ceny!