Jak vyřídit přídavky na děti v Německu?

Spousta Čechů a Slováků pracuje v Německu. Nejde jen o Čechy žijící blízko německých hranic, častokrát se i těm, co bydlí trochu dál, vyplatí dojíždět nebo trávit týden v Německu. Výplaty bývají zajímavější a stejně tak finanční pomoc ze strany státu – třeba přídavky na děti.

Jestliže pracujete v Německu a máte jedno či více dětí, pravděpodobně máte nárok na Kindergeld, tedy přídavky na děti. Musíte mít německé povinné sociální pojištění a neomezenou daňovou povinnost. Přídavky na děti v Německu se podobně jako v ČR pobírají do 18. nebo 25. roku života, pokud studuje na VŠ.

Výše německých přídavků na děti je zajímavá

V Německu dostáváte vyšší přídavky než v našich končinách. Na první a druhé dítě je to vždy 219 eur měsíčně, na třetí 225, na čtvrté a další 250. Jestliže už pobíráte i přídavky v Česku nebo na Slovensku, výsledná částka se o tyto dávky sníží. Stále si ale můžete přijít na pěkné peníze. O přídavky na děti v Německu lze navíc žádat až 6 měsíců zpětně.

O Kindergeld požádejte co nejdříve

Vyplácejí se za 6 měsíců zpětně, takže si o ně požádejte co nejdříve od začátku pracovního působení v Německu. Budete k tomu potřebovat rodné listy dětí, vaši pracovní smlouvu, potvrzení o trvalém pobytu a jiné doklady. A kde zažádat?

Doporučujeme obrátit se na firmu TJ-Legal, jež vám s vyřízením kompletně pomůže. Jednání s úřady je vždy zdlouhavé, natož v cizím jazyce. V TJ-Legal vám pouze sdělí, jaké podklady jim máte dodat, a pak za vás zajistí veškeré formality. Získají pro vás přídavky na děti v Německu v plné výši, a to z jednorázový poplatek. Nezáleží přitom na tom, kolik dětí máte, poplatek je vždy stejný. Průměrně jim trvá 5 měsíců peníze získat. Kromě toho jsou schopní vám vyřídit i vrácení daně z Německa a další formality. V jednání s německými úřady jsou zkušení a vědí, co, kdy, kde a jak udělat. Kontaktujte je přímo na webu https://tj-legal.cz/.