Batoh, nebo aktovka?

Škola už skutečně volá! Ani se nenadějete a vaši školou povinní potomci znovu usednou do školních lavic. Seznam školních potřeb, které mu musíte opatřit, zřejmě není krátký. Pokud mu dominuje školní batoh, nebo aktovka, zbystřete. Poradíme vám, na základě jakých parametrů vybrat ten správný.

Vraťme se ale k otázce položené v názvu tohoto článku. Aktovky jsou klasikou a především na malých školáčcích vypadají kouzelně. Z praktického hlediska ale na plné čáře vyhrávají spíše školní batohy. Jsou praktické, pohodlné a pojmou spoustu věcí.

Školní versus obyčejný batoh

V žádném případě se nesnažte školní batoh nahradit batohem třeba sportovním. Vždy vybírejte pouze v kategorii školní, popřípadě studentské batohy. Jsou totiž vybaveny mnohem robustnější konstrukcí a širokými polstrovanými popruhy. Tato kombinace je klíčová pro správný vývoj dětské páteře.

Dbejte na nízkou hmotnost batohu

Asi vás nemusíme upozorňovat, že školní batoh by měl být lehký. Hmotnost školního batohu pro první stupeň by neměla převyšovat hmotnost 1200 g a 1400 g pro stupeň druhý. Samotný design volte podle věku dítěte. Uvědomte si třeba, že batoh s Mickey Mousem ocení maximálně prvňáček.

Bezpečnostní prvky

Důležitou součástí školních batohů jsou i bezpečnostní prvky v podobě různých reflexních odrazek. Dítě s batohem za všech okolností musí být vidět! Všímejte si také množství kapes a rozložení přihrádek, které umožňují přehledné rozmístění školních potřeb.

Nakupujte u renomovaných výrobců

Velmi kvalitními školními batohy trh zásobuje například český výrobce STIL. Jejich hlavní výhodou je v první řadě nízká váha – samozřejmě ne na úkor nekvalitního provedení. Finančně výhodné jsou především speciální sety, jež jsou tvořeny batohem, penálem, boxem, zástěrkou, peněženkou a dalšími školními potřebami. Vše je samozřejmě sladěno do shodného designu. Školní batohy pro 1. stupeň stejně jako školní batohy pro studenty seženete buď na e-shopu značky nebo téměř v každém papírnictví v sekci dárkového balení, ubrousků, blahopřání, či párty programu.