I vaše koupelna si zaslouží funkční a stylový nábytek

Chystáte se vybavovat vaši novou koupelnu? Rozhodli jste se pro komplexní rekonstrukci té stávající? Ať už je vaše odpověď kladná v prvním či druhém případě, každopádně budete vybírat koupelnový nábytek. Současnému trendu velí minimalismus, nicméně i ten může být v určitém pojetí maximálně funkční. Na jaké aspekty se při zařizování nového koupelny soustředit? Čtěte dál, ty nejdůležitější vám prozradíme.

Základní typy nábytku

V koupelně si najdou své místo fakticky pouze závěsné skříně a modely s umyvadlem. Prvně jmenované jsou zavěšené na zdi a v podstatě se nedotýkají země. Toto řešení je ideální, jelikož skříň nestojí na podlaze. Právě tady totiž většinou utkví voda, jež umí dřevo dokonale rozklížit. V závěsné podobě je k dispozici i skříňka pod umyvadlo. Její předností je hlavně schopnost zakrýt přívod vody a odpadní trubky.

Rozměrově musí skříně sedět

Tak to každopádně. Ještě před rozvržením jednotlivých skříni si přesně projděte rozměry vaší koupelny a celkové místo po uložení vany či sprchového kouta. Do mnohých koupelen se vejde i moderní koupelnová sestava pojímající dvě vyšší skříně a jednu s umyvadlem.

Funkční interiérové řešení není samozřejmostí

Vybírejte si skříňky i podle toho, jak jsou řešeny uvnitř. Některé se vyznačují přítomností polic a jiné zásuvek. Výborná je i skříň s výklopným drátěným systémem. Do jejích útrob se dává třeba použité prádlo.

Vzhled hraje prim

Že do koupelny chodíte jenom vy? Možná ano, když se nepočítají návštěvy. Přesto může koupelna vypadat reprezentativně. Moderní sety určené právě do koupelen mohou dokonale ladit. Je pouze na vás samotných, zdali zvolíte třeba tradiční bílou, krémovou anebo tmavší dřeviny. Textura dřeva vypadá v koupelně naprosto skvěle. V poslední době jsou hodně oblíbené koupelnové skříňky bílé s částečně barevným nádechem.