Jakými pravidly se řídit při výběru obývací stěny?

V obývacím pokoji trávíme s rodinou mnoho času, zároveň zde relaxujeme a vítáme návštěvy, proto by měl být skvěle vyladěn. Nesmí v něm scházet pohodlná sedačka, moderní konferenční stolek, trendy osvětlení ani komfortní obývací stěna. Také si pamatujete na modely, které se táhly po celé délce zdi? Těmto časům už naštěstí odzvonilo a lidé si ukládají věci do šatní skříně. Obývací pokoj přeci není žádné skladiště oblečení a občas používaných potřeb.

Co je teď trendy?

Jak už bylo napsáno, obývací stěny by neměly sloužit jako úschovna potřeb. Lidé si dnes zamilovali jednoduché modely nepostrádající vzdušnost a eleganci. Ne všichni mají v bytě tolik místa a mohou si dovolit produkt zabírající půlku pokoje. Na co taky? Panelákové byty jsou doplněny o vestavěný úložný prostor. Před nákupem byste si měli rozmyslet, kolik chcete vlastně investovat. Nejdražším materiálem je masiv, ale na výsluní se hřejí lamino, dýha či foliované MDF desky. Určitě nesmíte zapomenout na detaily, jako jsou kovové otvírání anebo prosklení. Klíčovým kritériem je prostor v domě. Víte, co se říká, dvakrát měř a jednou řež.

Klasika je na ústupu

Jen málokdo si dnes koupí masivní modely, velkou oblibu si získala bílá obývací stěna. Vyzvihnout lze vintage, rustikální, industriální i moderní styl. Někomu se líbí jednobarevný nábytek, jiný sahá po extravaganci. Mnozí z nás často zapomínají na celkový soulad barev v obýváku. Určitě si dejte záležet na souhře odstínů na podlaze i zdech, ať to u vás doma nevypadá jako v cirkusu. Chystáte se koupit obývací stěnu velkou, malou, levnou či lesklou? Podívejte se na internetové stránky Dona-shop.cz. Počítejte s bohatou škálou zboží za nízké ceny, zárukou až na 36 měsíců, krátkými dodacími lhůtami, odpovědí na e-mail do 24 hodin. Při větším odběru nábytku se těšte na příjemné slevy!