Nebojte se výcvikových obojků. Používají je i zkušení kynologové

Někteří psi jsou prakticky nevychovatelní. Jejich majitelé jsou pak často zoufalí a nezřídka dochází k nepřiměřeným fyzickým trestům. Pokud váš pes běhá do silnice, za zvěří, žere mršiny a podobně, skvělým pomocníkem vám může být výcvikový obojek. Jeho použití je velice jednoduché a pes velmi rychle pochopí, jak funguje.

Z výcvikových obojků má stále mnoho majitelů strach. Zejména na internetu najdete často mylnou informaci, že dokonce psům ubližují. Opak je ale pravdou. Majitelé neposlušných psů se totiž často uchylují k nepřiměřeným trestům, které jsou často kontraproduktivní. Oproti tomu, když se pes naučí fungovat s výcvikovým obojkem, postačí mu pouze zvukový signál a s nevhodným chováním přestane.

Výcvikové obojky

Výcvikové obojky dnes s oblibou používají i zkušení kynologové. Princip jejich fungování je totiž velice jednoduchý a psi se s nimi sžijí velmi rychle. Pokud pes dělá nežádoucí činnost, je zpravidla upozorněn zvukovým signálem. Pokud v dané činnosti pokračuje a na zvukový signál nereaguje, následuje elektrostatický impulz různé intenzity dle temperamentu psa. Tento elektrostatický impulz by pro psa neměl být bolestivý. Je pouze nepříjemný natolik, že se pes začne raději chovat tak, jak je vyžadováno.

Výcvikový obojek psa netýrá

Majitelé psů jsou rozděleni na dva názorově rozdílné tábory. Někteří si myslí, že pes je používáním elektrického obojku při výcviku týrán, jiní již tyto obojky vyzkoušeli a jsou s výsledkem spokojeni. Při správném použití elektrický obojek pro psa nemůže ublížit. Jediné riziko, které hrozí, je příliš vysoký elektrostatický impulz při velmi nevhodném používání. Vhodnou intenzitu impulzu je nutné vyzkoušet a používat obojek tak, aby pro psa tato forma výcviku nebyla v žádném případě bolestivá. Vyzkoušejte tedy, od jaké intenzity impulzu pes reaguje, v žádném případě nenastavujte bez jakéhokoliv vyzkoušení na maximum.

První použití obojku

První použití obojku provádíme zpravidla na klidném místě, které je psovi důvěrně známé. Psa by na místě nemělo nic rozptylovat a měl by mít prostor na to, aby se soustředil pouze na prvotní seznámení s obojkem. Elektrický obojek pro psa nepoužíváme u štěňat, která jsou mladší než 6 měsíců a ještě neprošla základním výcvikem.

Obchod Výcvikové obojky

Nevíte si rady s výběrem vhodného výcvikového obojku pro vašeho psa? Vyzkoušejte například obchod Výcvikové obojky, který se nachází v Praze 3 a kde vám ochotně poradí s výběrem nejvhodnějšího produktu. Vyberte si zde elektrický obojek pro psa sloužící ke snadnému výcviku nebo proti štěkání.