Zelené potraviny pro vaše zdraví

Zelené potraviny, neboli green food, jsou velmi často nazývány superpotravinami. Jsou totiž bohaté na zdraví prospěšné látky, mezi které řadíme antioxidanty, chlorofyl, vitamíny, minerální látky a stopové prvky, aminokyseliny, bílkoviny. Všechny tyto složky značnou měrou přispívají k posilování imunitního systému tím, že detoxikují organismus.

Bio Spirulina, foto: Bio-detox.cz

Zázračná modrá Spirulina

Málokdo si pod Spirulinou představí sladkovodní sinici modro-zelené barvy. Tato sinice je bohatým zdrojem energie, protože představuje významný výživový komplex. Je možné užívat ji formou doplňku stravy BIO Spirulina. Vždy je dobré dbát na BIO kvalitu, neboť ta nám zaručí, že Spirulina rostla v ekologicky čistém prostředí bez použití pesticidů a dalších chemických látek. Tím je zachována nadstandardní kvalita všech účinných složek.

Zelené potraviny
Bio Chlorella, foto: Bio-detox.cz

Populární Chlorella

Hlavním přínosem sladkovodní řasy Chlorelly jsou silné detoxikační vlastnosti. Proto se její užívání doporučuje zejména při jarní očistě těla, kdy organismus zbaví všech škodlivých látek. BIO Chlorella na sebe totiž váže toxiny, které poté odvádí vylučovacím systémem z těla ven. Tato zelená potravina je z tohoto důvodu také velmi vhodná při redukčních dietách, protože pomáhá nastartovat správnou činnost metabolismu.

Zdraví prospěšné zelené potraviny
Mladý ječmen v tabletách, foto: Bio-detox.cz

Svěží mladý ječmen

Jak už název napovídá, mladý ječmen se zpracovává v době klíčení, kdy obsahuje neuvěřitelné množství živin získaných z hlíny, slunce a vody. Tato vitalitou nabitá rostlinka je proto nevyčerpatelnou zásobárnou energie, plnou biologicky aktivních látek. Mladý ječmen v tabletách díky svému téměř harmonickému složení hraje důležitou roli v oblasti stimulace obranyschopnosti organismu. Jeho užívání je obzvláště vhodné v období nadměrné fyzické nebo psychické zátěže, neboť dopomůže zpět k dobré tělesné kondici a pohodovému duševnímu stavu.