5 tipů na stylový bytový textil

Každá z nás má ráda, když je interiér domů laděn tak, že spolu veškeré jeho prvky dokonale korespondují. Vybavit vše do dokonalosti není vůbec jednoduché a často k tomu potřebujeme bytového architekta, případně osobu schopnou vyladit jednotlivé komponenty co možná nejvkusněji. Velmi důležitou roli hraje v každé domácnosti moderní bytový textil. Jeho vzhled je jedinečný a mnohdy se říká, že podle záclon se pozná již zabydlený byt či dům. Pravda je ovšem taková, že nejen záclony dokážou vytvořit tu správnou atmosféru. My se v následujících řádcích soustředíme na některé tipy týkající se bytového textilu. Společně se přesvědčíme o tom, že jeho variací existuje skutečně hodně.

bed-1839183_1280

1. Oblíbené i zatracované koberce

Začít musíme jednoznačně koberci. V minulosti byly nedílnou součástí kompletně celého interiéru. Tento trend je ale dávno pryč. Při množství nových moderních podlahových krytin se tomu vůbec nelze divit. Jestliže ale budete vybírat textil do bytu, koberce do vašeho hledáčku musí jednoznačně patřit také. Hlavně ty kusové. Především v interiérech, jež nejsou vybaveny podlahovým vytápěním, jsou jakousi samozřejmostí. Oceníte je jak v ložnici, tak i v dětském pokoji. Pokud vstáváte, pak je mnohem příjemnější nášlap na měkkou plochu koberce než na studenou dlažbu či dřevěnou podlahu. Vzhledově kusové koberce dokážou skvěle oživit jakoukoli místnost. Volit lze jak oválné, tak i hranaté varianty. Záleží na tom, do jakých tvarů určitý pokoj hodláte ladit. V každém případě vybírejte koberce s nízkým vlasem, jelikož se mnohem lépe udržují. Skvělé originální motivy nabízejí vždy ty ručně tkané orientální.

Snímek obrazovky 2017-03-13 v 9.15.47

2. Běhouny a rohožky

Co by to bylo za domácnost, ve které chybí běhouny a rohožky? Už když přicházíte ke vchodu objektu, zpravidla bude rohožka tím prvním doplňkem, s nímž se setkáte. Venkovní typy se vyznačují hrubou strukturou a tím, že by měly být především účelné. Jinými slovy, slouží k oklepání nečistot z obuvi. Vzhledově ovšem musí také korespondovat s daným prostorem. Stoprocentně nezapomeňte i na běhoun do chodby. Určitě svými barvami a povrchem umí zaujmout.

luggage-930768_1280

3. Krásné záclony a závěsy

Nejeden bytový architekt vám řekne, že když máte v oknech krásné záclony, celý komplet vypadá lépe. Oblíbené jsou dnes zejména sytě bílé variace anebo krémové záclony. Pokud se všechno doplní ještě jemnými odstíny červené nebo modré, není co řešit. Bez problémů celkový vzhled doladíte prostřednictvím stylových závěsů. Jejich pořízení ale není žádnou samozřejmostí. Spousta oken pouze disponuje záclonami, které korespondují s žaluziemi, popřípadě externími nebo interiérovými roletami.

dining-890564_1280

4. Moderní prostírání

Rozhodně nelze zapomínat také na prostírání stolu. Ubrusy už dnes nejsou tolik moderní v pojetí, kdy zakrývají kompletně celou desku stolu. Nejnovější dřevěné jídelní stoly jsou moc hezké a byla by škoda zakrývat masivní desku v různých barevných odstínech nějakým ubrusem. Výbornou volbou jsou malé ubrousky, případně menší ubrus, který bude uprostřed stolu. Mezi oblíbené materiály nepatří pouze látka, ale i třeba netkaná textilie anebo jiné přírodní materiály.

home-1622401_1280

5. Polštářky a povlečení?

Sedací souprava v obývacím pokoji je schopna zaujmout bez větších problémů jen svým vzhledem a potahovou látkou. Když na ní budou polštářky, rozhodně tím nic nezkazíte. Sehnat dnes lze nejrůznější provedení, která jsou typická především moderními látkami v pestrých barvách. Jinak se vyplatí koupit i krásná povlečení. Spánek je nedílnou součástí života každého z nás a hovět si v bavlně, hedvábí nebo saténu není od věci. Ať už vybíráte bytový textil anebo jiné vybavení, navštivte eshop Möbelix.cz a podívejte se na jeho pestrou nabídku.