Sezóna nám klepe na dveře. Už máte zasazeno, nebo se teprve chystáte?

Jaro se hlásí o své povzbudivé slovo a sluneční paprsky začínají hřát naše zahrady. Přichází ideální chvíle pro pěstování všemožných druhů plodin. Neusněte ovšem na vavřínech, protože za pár týdnů už bude pro předpěstování většiny plodin pozdě.

Semena předpěstujte raději ihned

Prvním krokem k úspěšnému pěstování jsou kvalitní ověřená semena. Jen ta vám zaručí skvělý výnos a zdravý život plodin. Ať už se jedná o semena rajčat, semena paprik, semena chilli nebo jakákoliv jiná semena zeleniny, rozhodně je kupte pouze od ověřeného prodejce.

Jejich předpěstování by mělo proběhnout v teple za oknem a skvělým prostředkem k tomu jsou rašelinové tablety. Do těch vložíte semínko, lehce jej prolejete a počkáte, dokud nezačnou kořínky rostoucí rostlinky pronikat skrz stěny tablety. Poté přichází ideální čas pro zasazení do květináče nebo hlíny. S daným procesem ale nečekejte, protože mnoho plodin má vhodný čas k předpěstování právě teď.

Vhodné potřeby pro pěstování jsou základ

Ani ta nejlepší semena a osiva nebudou fungovat bez pořádné péče, dobré hlíny a kvalitního vybavení. Doufáme tedy, že jste se nezapomněli před touto sezónou pořádně zásobit vším potřebným. Pokud vám něco schází, navštivte stránky dobrasemena.cz. Na zmíněných webovkách najdete vše potřebné pro úspěšné pěstování.

Pohodlně zde nakoupíte například semínka chilli, speciální semena rajčat odolných proti plísni či různé zahrádkářské potřeby. Díky tomu se nemusíte bát, že by vaše milované rostlinky zůstaly bez vší potřebné péče.

Před samotným nákupem si ale dejte pozor, protože na některé druhy zeleniny je již pozdě, zatímco jiné mají nejvhodnější dobu právě nyní. S výběrem vám moc rádi poradí vyškolení pracovníci zmíněného obchodu. Přejeme pořádnou úrodu a hodně radosti při slunění se na vaší zahradě.