Líčení očí

Líčení očí je velká kategorie sama pro sebe. Existuje totiž mnoho návodů od různých stylistů a odborníků, jak na líčení podle druhu příležitosti, tvaru očí, barvy očí a podobně. V tomto článku si řekneme spíše všeobecné informace, čemu se vyvarovat a co podpořit, pokud z nějakého důvodu potřebujete korekci zraku.

Jestliže špatně vidíte, musíte využít buď dioptrické brýle, nebo kontaktní čočky. Dnes je u obou těchto variant na výběr z mnoha možností. Pokud tedy nosíte brýle, nemusíte se za ně absolutně stydět, ba naopak, můžete na ně v obličeji upozornit. Někteří nosí dokonce brýle nedioptrické a považují je za módní doplněk. Jen ženy si musí dát pozor na líčení pod brýlemi, to může být někdy zrádné.

Jak líčit oči pod brýle?

Jestliže nosíte brýle, ale přitom jste milovníci sebe zkrášlování, musíte si dát pozor hned na několik věcí. První z nich je, abyste použili nějaký více odolný make-up, jelikož se oči pod brýlemi potí a to zejména na místě, kde brýle nasedají na nos. Vhodné je použít dobrý fixační přípravek. Velmi nepříjemné jsou situace, kdy brýle neustále klouzají dolů z nosu a vy se je snažíte stále dokola usazovat zpět na jejich místo.

Dalším bod, který je důležité zdůraznit je, že dioptrická skla trochu mění oči. Brýle, které jsou na blízko, oči zvětšují. Naopak lidé, kteří nosí brýle na dálku, jim oči zmenšují. To je také potřeba zohlednit při samotném líčení.

Blízkozrací lidé, kteří nosí brýle na dálku, mohou oči nalíčit výrazněji a zpravidla i tak nebudou oči v obličeji zapadlé. U dalekozrakých lidí je potřeba dát velký pozor na tmavé barvy, tady se vyplácí spíše oční okolí hodně prosvětlit, doporučují se proto bělejší odstíny.

Všeobecně se dá říci, že světlejšími tóny nic nezkazíte v obou případech. Je třeba dbát na to, aby oči nebyly zbytečně přemalované a opticky se nezmenšily. Nedoporučuje se dávat linku na spodní vnitřní víčko a oční stíny se mají spíše vytáhnout nahoru.

Tip pro Vás – používejte oční stíny bez lesku, jelikož odlesky z brýlí kýžený optický klam zvětšení očí degradují a ve finále to nebude mít takový výsledek.

Jde to i bez brýlí

Jestliže Vás okolí zná převážně s brýlemi, můžete je překvapit i bez nich a přesto dobře vidět. Podmínkou je, že Vaše oči bez problémů snesou kontaktní čočky. V takovém případě můžete využít třeba i výrazného líčení očí. Tato možnost je skvělá zejména pokud se chystáte na nějaký ples, večírek či jinou slavnost. K lubrikaci čoček a ke zklidnění očí poslouží oční kapky.

Existují dokonce i barevné čočky, díky kterým můžete jednou za čas svou image zajímavě ozvláštnit. Barevných čoček existuje celá řada a lze je použít i na maškarní bály a podobné akce.

Ovšem, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl líčení a vzhled s nebo bez brýlí, hlavně byste se měly cítit dobře a samy sebou. Na závěr můžeme snad popřát, aby vaše oči zářily spíše radostí z každého prožitého dne než jen díky použitým šminkám. 

Zdroj: