Krajkové šaty jako elegantní i svěží doplněk šatníku

Krajkové šaty nemusí být jen synonymem formálních společenských událostí, ale lze je nosit jak v elegantním a romantickém vzhledu večer a v noci, tak i během dne ve svěžím dívčím stylu. Látky mohou být pletené, háčkované, vázané, tkané, nebo vyrobeny za použití jiných speciálních metod, jako je vyřezávání, paličkování apod. Většina krajkových šatů je už dnes strojově vyrobena za použití syntetických vláken.

Délka krajkových šatů

Délka šatů ovlivňuje nejen celkové vzezření a formálnost oděvu, kdy dlouhé šaty mají tendenci být formálnější a vhodné spíše pro večerní společenské příležitosti. Na délce šatů závisí také fakt, jakým způsobem bude vnímána Vaše výška. Pokud jste menší postavy, pak budou nejvhodnější volbou krajkové šaty končící jen několik centimetrů nad koleny. Tento střih totiž vytváří iluzi delších nohou a vyšší postavy obecně. Pokud vnímáte Vaše nohy jako přednost, pak zvolte buď krátké krajkové šaty cca do poloviny stehen, nebo dlouhé šaty se spodní průsvitnou částí.

girl-1589846_1280

Šaty s rukávy, nebo bez rukávu?

Typ rukávů krajkových šatů může mít výrazný vliv na celkový vzhled. Velmi elegantně působí 3/4 rukávy s průhledné krajky bez podšívky. Pokud ruce nejsou zrovna Vaší devízou a nechcete je dávat na obdiv, pak volte spíše modely s neprůhlednými rukávy.

Barva krajky

Barva krajkových šatů by měla odpovídat Vaší barvě pleti, očí a vlasů. Ideálně vyzkoušejte více barev a odstínů, abyste si byla jistá, která barva se k Vám hodí, případně se nechte inspirovat některým z článků o vhodnosti barev pleti k barvě oblečení, kterých lze najít nespočet. Také je vhodné se zamyslet nad typem dané příležitosti, na kterou se chystáte- zvolte spíše tmavší barvy (černou, tmavě modrou, rudou) pro večerní společenské události, naopak světlé barvy (béžovou, lososovou, světle modrou) pro jarní a letní venkovní svatby, zahradní oslavy, promoce apod.

Článek připraven ve spolupráci s eshopem dámských šatů www.amodio.cz