Jak na útulný domov?

Zvažujete, jakými vychytávkami si zařídíte vlastní dům? Máme pro vás dva tipy. Co byste řekli na dřevěná madla a důmyslné pohony bran?

Dřevěná madla na zábradlí

Interiér domova musí být nejen pěkný a útulný, ale i bezpečný. Jestli máte patrový dům, pak jistě vlastníte schodiště. A to potřebuje zábranu, aby lidé nepřepadli. Konstrukci, často mřížovou, k ní se pak pořizují madla. Jaká jsou populární? Dřevěná madla. Jde nejen o pěkný materiál, ale i funkční. Dřevo totiž neklouže jako kov, je flexibilní z pohledu zpracování. Používání dřevěných madel je komfortní i pro méně stabilní lidi, jako jsou senioři či malé děti. Tato madla se často vyrábí z kvalitního bukového dřeva, s nátěrem či bez nátěru.

Kvalitní pohon dvoukřídlé brány

Brány jsou také bezpečností prvky, které zabrání, aby k vám nevnikl někdo cizí. Pro co nejpohodlnější používání jistě oceníte pohon, který pozvolna otevře i zavře tento systém. Například pohon dvoukřídlé brány je velmi užitečný, jelikož jde o masivnější konstrukci. Pohony pro tento typ bran existují nadzemní i podzemní, až si je budete vybírat, zvolíte si dle rozměru křídla, které bude pohon táhnout. Systém otevírání se skládá z řídící jednotky a pohonu brány, které komfortně obsloužíte dálkovým ovládáním. To funguje za pomocí přijímače a vysílače rádiového signálu. Systém je maximálně bezpečný, moderní prvky dnes disponují například fotobuňkami pro rozpoznání překážky v průjezdu nebo výstražnými majáky, takže vám vrata nepřivřou auto, vás samotné nebo dítě či zvíře. Zároveň se systém nepoškodí, pokud by někdo v prostoru nechal omylem těžší stroj. Pokud vás zajímají spolehlivé produkty v této sféře, podívejte se na nabídku firmy Kovoinox, která nabízí řadu komponentů v prvotřídní kvalitě. Můžete si vybírat ve zboží renomovaných výrobců z celého světa, k dispozici vám jsou odborníci, kteří poradí a doporučí to nejlepší na míru vašim potřebám.