Jezdíte rádi na kole? A s jakým vybavením?

V létě jsou silnice plné cyklistů. Spousta lidí si kolo i bere s sebou na dovolenou a v sedle prozkoumává okolí. Výjimkou ovšem nejsou ani jedinci, kteří na dovolené v podstatě neslezou ze sedla. Je to i váš případ? Pokud ano, nepodceňujte kvalitní sportovní vybavení. To je zárukou nejenom pohodlné, ale především bezpečné jízdy.
Na trhu najdeme kola městská, silniční, crossová, trekkingová a horská. Jaké zvolit? Při odpovědi na tuto otázku vycházejte z primárního účelu vašeho kola, tedy typu terénu, na němž budete převážně jezdit.

Vybíráme jízdní kolo

Do měst jsou vhodná kola městská, pro jízdu na zpevněných komunikacích kola silniční, náročný terén vyžaduje kolo horské. Někde mezi kolem horským a silničním je kolo crossové, s nímž můžete na silnici i do terénu. A pokud se nezdráháte jezdit i v dešti, zaměřte svou pozornost i na kvalitní blatníky na kolo.

Jaké oblečení na kolo?

Nesmírně důležité je také k tomu určené cyklistické oblečení. Pohodlné, prodyšné, dobře savé. Kraťasy na kolo, legíny ani tričko vás nesmí nikde tlačit ani omezovat v jízdě. Dres na kolo by také měl být barevně výrazný, popřípadě opatřen reflexními prvky, díky nimž je cyklista na silnici dobře vidět.

Myslete na své ruce

Součástí vaší výbavy by měly být i kvalitní rukavice na kolo. Ty plní hned dvě funkce. Zabraňují klouzání rukou při úchopu řídítek a ochraňují dlaň během případného pádu. Rukavice ovšem také zabraňují vzniku mozolů, které se na dlaních tvoří především při delších jízdách.

Batoh na kolo

V hledáčku vašeho zájmu by měl být i kvalitní batoh na kolo. Poskytující dostatečnou oporu páteře, vybavený dostatečným množstvím kapes a ideálně i držákem přilby. Velmi praktické jsou batohy na kolo tzv. 3 v jednom skládající se ze zádového dílu, kapsy a držáku helmy. Systém SES (Switch Element systém) uživatelům umožňuje sestavit batoh z dílů podle toho, co zrovna potřebují.

Tak šťastnou cestu.