Box moderní způsob hubnutí i doma

Zhubnout a vyrýsovat svoji postavu je často cíl většiny lidí, kteří se snaží sportovat. U některých bývá komplikací si vymyslet vhodný pohyb, který je bude bavit a naplňovat. Každé hubnutí je postavené na dvou základních principech – strava a pohyb.

Zatímco pro některé je strava větší problém, najdou se i tací, kteří v kuchyni tráví čas rádi a komplikace spíše nastávají u pohybu. V současné době se velice rozmáhá box jako populární způsob hubnutí, nenechte se jako ženy rozhodně odradit, není to sport jen pro muže.

Proč si vybrat právě box?

Boxem se vlastně vracíme do minulosti, neboť se jedná o jeden z nejstarších sportů vůbec, který může mít pro některé mnoho pohledů. Pro začátečníky může být trošku komplikované, než se do pohybů dostanou, je nutné dodržovat různé zásady, jak se pohybovat a zároveň se krýt.

Má však své přednosti, díky kterým u tohoto sportu lidé zůstávají. Box je velice komplexní sport, u kterého zapojíte všechny svaly v těle, při jedné lekci tak spalujete veliké množství tuků.

Jak začít s boxem a jaké vybavení budete potřebovat?

Jestliže jste se pro box rozhodli, udělali jste první krok pro své tělo a duši. Nyní se musíte podívat po trenérovi, který působí ve vašem okolí a lekce, které vám budou časově vyhovovat a zaměřte se na lekce pro začátečníky.

První lekci berte spíše jako ukázkovou, uděláte si přehled, co vás vlastně čeká, a poté už budete vědět, jak máte přijít připraveni. A co vlastně s sebou na lekce boxu?

  • Sportovní oblečení – základem každého sportu je jistě vhodné oblečení, na box byste měli být oblečení málo, abyste se mohli rychle a svižně pohybovat. Pro muže i ženy bývají vhodná tílka a šortky, holky nezapomínejte na sportovní podprsenky. Oblečení by mělo být přímo na tělo, aby vám nikde neodstávalo. Důležitý je také výběr sportovních bot, které nesmí klouzat na žíněnce.
  • Vybavení – mezi základní vybavení na box, které můžete mít nejen v tělocvičně, ale také doma jsou boxerské rukavice a boxovací pytel, kolem kterého musíte mít dostatek prostoru nejen na pohyb pytle, ale také na váš pohyb. Do tělocvičny budete také potřebovat chrániče na box, abyste si mohli vyzkoušet spárovat se s někým.

Jak si vybrat správné vybavení?

  • Boxovací pytel – vyrábí se ze třech různých materiálů – textilu, polyuretanu a kůže. V obchodech vám jistě poradí, který pytel bude pro vás vhodný, pro začátečníky se doporučuje boxovací pytel o maximální hmotnosti 30 kg.
  • Boxovací hruška – pořizuje se buď z pravé nebo syntetické kůže. Její využití je především pro lepší koordinaci pohybů a rychlosti.
  • Boxerské rukavice – u těch je důležité si je vyzkoušet, než si je zakoupíte, aby vám seděla vhodná velikost. I u nich je možné vybrat pravou nebo syntetickou kůži. U rukavic je také důležité, zda jsou pro muže nebo pro ženy, které mají nižší hmotnost a váhově jsou rukavice lehčí.
  • Chrániče na box – mezi nejzákladnější a nejnutnější je helma, která musí sedět úplně přesně, pokud si jí s někým vyměňujete, řádně si ji nastavte, než se proti někomu postavíte. Chrániče na zuby jsou taktéž samozřejmostí, ty mějte vždy vlastní!