Jaké jsou výhody smaltovaného nádobí do kuchyně?

Smaltované nádobí má na první pohled svůj speciální a jedinečný vzhled. U praktického hlediska jde o vybavení do kuchyně z kovu opatřeného vrchní vrstvou smaltu. Právě tato povrchová úprava je důvodem, proč má smaltované nádobí tolik různých výhod a používá se již po dlouhou dobu. A jaké přednosti jde a kde si můžete vybrat z pestré nabídky zajímavých smaltových výrobků? To se dozvíte v tomto článku.

Dlouhá životnost

Klasické smaltované nádobí se může pochlubit dlouhou životností, protože smalt je důmyslnou povrchovou úpravou. Aby vydrželo dlouho krásné, není zapotřebí ani žádná speciální údržba. Stačí pouze klasické zacházení a využívání nádobí k takovému účelu, pro který bylo vyrobeno. Jasným dokladem dlouhé životnosti jsou nesmrtelné kousky smaltovaného nádobí našich babiček.

Krásný design a praktická údržba

Mnohdy se říká, že krásné věci se hůře udržují. To ale rozhodně neplatí pro smaltované retro nádobí. Klasické smaltované pekáče se totiž velmi dobře čistí a díky povrchové úpravě jsou výrazně odolnější proti mechanickému poškození. Jejich služeb tak využijete o poznání déle v porovnání s nádobím s některou umělou vrstvou náchylnou na oloupání. Barevné smaltované mísy se navíc mohou snadno stát designovým doplňkem do kuchyně, protože mají své specifické kouzlo a propůjčí domácnosti pocit hřejivého domova.

Smaltované nádobí na pečení, vaření i další úkony v kuchyni

Další velkou předností smaltovaného nádobí je jeho neuvěřitelně univerzální použití. Od firmy Belis, která vyrábí a prodává nádobí Sfinx, si tak můžete pořídit hrnec na vaření, pečicí formy a pekáče pro pečení v troubě, ale i nejrůznější doplňky, jako jsou cedník, džbán, džezva na kávu, hrnek, naběračka, hmoždíř na koření a mnoho dalšího. Kromě toho je každý kousek dostupný i v několika designových provedeních, takže výběr je opravdu velmi pestrý.